تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد ساعت ۱۹:۲ بازدید: 1403      نظرات: 0      کد مطلب: 11136

162 اثر به دبیرخانه جشنواره «داستانک کُردی» مهاباد ارسال شد


بە گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد با اشاره به اتمام مهلت ارسال آثار به جشنواره «داستانک کُردی» گفت: 162 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

قادر مرادی افزود: در این جشنواره که دومین دوره آن برگزار می‌شود، در مجموع ۸۸ داستان نویس از پنج استان کشور شامل آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کردستان مشارکت داشته اند.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی به این دوره در مقایسه با پارسال رشد سه برابری دارد، ادامه داد: از بین آثار دریافت شده ۱۵۱ داستانک با گویش‌های سورانی، بادینی، هورامی، کلهری و لکی دارای شرایط مندرج در فراخوان بوده که پذیرش و هم اکنون مرحله داوری آنها آغاز شده است.

وی اظهار داشت: در این جشنواره که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «هاژه» اوایل تیرماه سال جاری برگزار می‌شود، شخصیت‌های برجسته داستان‌نویس از استان‌های غرب کشور در مهاباد حضور خواهند یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد بیان کرد: در این جشنواره به نفرات اول تا چهارم جوایز، تندیس و تقدیرنامه و به نفر پنجم نیز جایزه و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

در نخستین دوره این جشنواره که اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد، ۹۸ داستانک از ۵۳ نویسنده به دبیرخانه ارسال شده بود که ۶۴ اثر از ۳۴ نویسنده با توجه به قالب اعلام شده برای بخش داوری در نظر گرفته و از میان آنها پنج اثر از پنج نویسنده به عنوان داستانک های برتر برگزیده و برای چاپ انتخاب شد.

مهاباد در جنوب آذربایجان غربی واقع است و از قطب‌های فرهنگ و هنر آذربایجان غربی در عرصه‌های مختلف به شمار می‌رود.

*شیلر محمودی 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد