تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۹:۱۳ بازدید: 1631      نظرات: 0      کد مطلب: 11131

انجام 554 پایش محیط زیستی / دستگیری 51 شکارچی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد از انجام 554 پایش محیط زیستی از صنایع و دستگیری 51 شکارچی در شهرستان مهاباد خبر داد.

فاروق سخنور در نشست با سازمانهای مردم نهاد به مناسبت هفته جهانی محیط زیست اظهار کرد: از ابتدای هفته جهانی محیط زیست در سال 97 تاکنون 51 متخلف دستگیر شده‌اند.

وی افزود: در این مدت 156 مورد گشت زنی صورت گرفته و 36 مورد تخلف ناشی از صید و شکار کشف شده است.

سخنور تصریح کرد: از متخلفان 18 قبضه اسلحه مجاز، 12 قبضه اسلحه غیرمجاز، 31 دام زنده گیری و 5 هزار متر تور مخصوص دام کشف شد و 47 بال کبک نیز رهاسازی شده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد در ادامه از انجام 554 پایش از 58 واحدهای مشمول خبر داد و گفت: 65 نمونه گیری از پساب خروجی و دودکش صنایع شهرستان مهاباد صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: از هفته محیط زیست سال گذشته تاکنون 32 اخطاریه محیط زیستی برای صنایع صادر شده است و در صورت عدم اقدام مناسب به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سخنور تصریح کرد: اخطاریه‌ها با مدت 15 روزه الی 1 ماهه به صاحبان صنایع و مشاغل آلاینده فرصت می‌دهد تا نسبت به اصلاح وضعیت خود اقدام کنند و در غیر اینصورت مشمول مالیات سنگین آلاینده می‌َشوند.

در ادامه بنفشه رمضانپور مسئول آموزش و روابط عمومی اداره محیط زیست شهرستان مهاباد از برگزاری 400 نفر ساعت دوره آموزشی برای پرسنل خبر داد و گفت: 19 برنامه محیط زیستی از خرداد ماه سال گذشته تاکنون با همکاری تشکل‌های زیست محیطی صورت گرفته است.

وی افزود: از هفته محیط زیست سال 97 تاکنون 2 هزار و 390 نفر ساعت دوره آموزشی برای افراد علاقمند با هدف ارتقای آگاهی‌های محیط‌زیستی در بین شهروندان صورت گرفته است.

ادامه این نشست به بیان عملکرد و مشکلات سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست اختصاص یافته بود. حضور در جلسات مربوط به محیط زیست، تسهیل در صدور مجوز جهت برگزاری کلاسهای آموزشی از مهمترین خواسته‌های سمن‌ها در این نشست بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد