تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۷:۴۸ بازدید: 1635      نظرات: 1      کد مطلب: 11123

آخرین تلاش‌ها جهت حل بحران پسماند سیدآباد/ نبود عزم جدی از سوی شهرداری مهاباد


 به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه فوق‌العاده کارگروه پسماند شهرستان مهاباد روز شنبه ۱٨ خرداد ماه با حضور نماینده، فرماندار، روسای تعدادی از ادارات، شورا و شهرداری در سالن جلسات فرمانداری و با موضوع حل معضل سایت پسماند سیدآباد برگزار شد.

فاروق سخنور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد در این جلسه گفت: مشکلات زیست محیطی این سایت بر کسی پوشیده نیست و ما بارها چه بە صورت شفاهی و چه به صورت کتبی تذکرات لازم را به شهرداری مهاباد دادەایم، اما متاسفانه هرگز عزمی جدی از طرف شهرداری برای انتقال این سایت و یا مکانیابی جدید وجود نداشته است.

جلال محمودزاده نماینده شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: یک نفر سرمایه‌گذار به شرط در اختیار قرار دادن زمین و راه آسفالته اعلام آمادگی کرده تا بە وسیله تجهیزات لازم  زباله مهاباد را به سوخت‌های سبز تبدیل کند.

وی افزود: قطع انتقال زباله به سید آباد و  دفن بهداشتی به صورت موقت باید در دستور کار سریع  ادارەجات مربوطه قرار گرفته و مطالعات مکانیابی جدید نیز با سرعت هرچه تمامتر صورت گیرد تا نه تنها زباله شهر مهاباد بلکه شهر گوک تپه و روستاهای بزرگ مهاباد نیز به آنجا منتقل شده و در آینده جهت تولید سوخت سبز از آنها استفاده شود.

فرماندار مهاباد در پایان جلسه با ابراز تاسف از وضعیت سایت پسماند سیدآباد گفت: باید تمام تلاش‌ها به کار گرفته شود تا مکانی جهت دفن بهداشتی به صورت ایجاد ترانشه‌ها و خاک‌پوشانی زبالەها شناسایی شود.

ایرج شجاعی افزود: در فاصله مکانیابی جدید (که سعی خواهد شد به حداقل برسد) باید شهرداری به صورت جدی‌تر عملیات خاکپوشانی، سم‌پاشی و انتقال شیرآبه در سیدآباد را پیگیری نماید.

اعضای شورا و دهیار روستای سیدآباد در این جلسه به شدت نسبت به نحوه رسیدگی به وضعیت سایت پسماند توسط شهرداری مهاباد معترض بوده و با اشاره به فرصتی دو ماهه که از مردم روستا گرفتەاند خواستار اقدامات هرچه سریعتر مسئولان برای حل معضل و رهایی مردم از از این بحران شدند.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مسعود ۱۳۹۸/۳/۱۸
بایدمسله زباله قبل از اینکه به یک فاجعه جبران ناپذیر تبدیل شود برای ان یک راه چاره مدت دار و حرفه ای پیدا کرد راحت دوستان مسول با یک سرچ در اینترنت میتوانن انواع ایدها و تکنولوژیهای خارجی و داخلی رو مشاهده کنن و با در نظر گرفتن بازدهی و کمترین الودگی زیست محیطی تکنولوژی بازیافت رو انتخاب کنن ودر نهایت با روشهای تشویقی شرکتهای فعال در این مسله رو ترغیب به سرمایه گذاری کنن برای اینگونه کیسها انتخاب پروژهای کوتاه مدت و فوری فقط باعث بیشتر پیچیده شدن کار میشه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد