تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ خرداد ساعت ۱۹:۵۶ بازدید: 1656      نظرات: 2      کد مطلب: 11110
در گفتگو با هاژه:

علت تغییر رنگ آب شرب مهاباد تشریح شد


هاژه_ آب مهم‌ترین ماده‌ای است که انسان بدون آن قادر نیست بیش از 5 روز زندگی کند و بیش از 50 درصد وزن بدن هر فرد را آب تشکیل می‌دهد، لذا هر وقت سخن از آب آلوده به میان آید، به دنبال آن کلمه بیماری نیز به ذهن راه می یابد.

تامین آب سالم از ابتدایی ترین و در عین حال اساسی ترین گام هایی است که به طور کلی برای تامین حداقل بهداشت باید برداشته شود. آب سالم به آبی گفته می شود که آلودگی های میکروبی نداشته باشد ، بی بو باشد و رنگ خاصی نداشته باشد . همچنین مواد سمی داخل ان نباشدآب سالم باید ظاهرش زلال باشد و مواد معدنی به میزان مجاز در آن باشد.

تغییر رنگ و کاهش کیفیت آب شرب شهر مهاباد در سالهای گذشته مورد انتقاد شهروندان قرار گرفته ولی با ایجاد تصفیه خانه جدید بارقه‌های امیدی در شهروندان ایجاد کرد اما با اعلام آخرین اطلاعیه قطع آب و وصل مجدد آن موجی از تغییر رنگ آب در مناطق مختلف شهر مهاباد ایجاد شد و شهروندان با ارسال تصاویری خواستار پاسخگویی مسئولان شده‌اند.

یکی از شهروندان ساکن منطقه پشت تپ در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از زمان وصل شدن جریان آب در این منطقه ساکنین را با تغییر رنگ و بوی نامطبوع آب شرب کلافه کرده است.

وی افزود: علی‌رغم باز کردن چند ساعته شیر آب مشکل تغییر رنگ رفع نشده و استفاده از آن برای حمام نیز مقدور نمی‌باشد.

این شهروند با انتقاد از مسوولان تصریح کرد: تغییر رنگ آب شرب نه تنها استفاده از آن را غیر ممکن می‌کند بلکه مصرف آب شرب را افزایش داده و به تبع آن باید هزینه‌ای زیاد برای آبی نامناسب  پرداخت شود، لذا مسوولان یکبار برای همیشه این مشکل را رفع نمایند.

شهروندانی از سایر محلات شهر نیز با ارسال تصاویری ضمن بیان مشکلات مطرح شده خواستار اقدام مسئولان در اینباره شده‌اند.

محمد معروفی رییس اداره آبفای شهری نیز ضمن اعلام رفع تغییر رنگ در کلیه مناطق شهری اظهار کرد: با اقدام شبانه روزی همکاران مشکلات تغییر رنگ آب در محلات مختلف شهر حل شده و درصورت هرگونه خبری از تغییر رنگ همکاران اداره آب و فاضلاب برای رفع مشکلات اعزام می‌شوند.

وی افزود: مشکل تغییر رنگ آب شرب مهاباد مربوط به انباشته شدن رسوبات در داخل شبکه از چندین دهه قبل بوده و قطعی اخیر آب نیز خارج از کنترل این اداره بوده است.

معروفی تصریح کرد: با وارد مدار شدن تصفیه خانه جدید کلیه مشکلات آب شرب مهاباد رفع شده و تغییر رنگ فعلی مربوط به شبکه بوده، اما با مرور زمان شهروندان شاهدان افزایش کیفیت آب خواهند بود.

وی اضافه کرد: ورودی آب شرب از تصفیه خانه از بالاترین استاندارد برخوردار است و اقدامات جدی در راستای رفع مشکلات شبکه برداشته شده و مناطق مهاباد منطقه بندی شده و هر بار منبع یک منطقه شستشو داده می‌شود، این اقدام تا رفع کامل مشکلات ادامه می‌یابد.

رییس اداره آبفای شهری مهاباد در پایان با بیان اینکه تعویض شبکه آبرسانی شهری نیازمند میلیاردها تومان بودجه است اظهار کرد: تصفیه خانه جدید به مرور زمان کیفیت آب شرب در شبکه را بالا برده و رسوبات داخل شبکه را هم دفع خواهد کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحیم بدری ۱۳۹۸/۳/۱۷
ایا اب تصفیه خانه ی جدید برای کوی دانش وصل شدهاست؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم ۱۳۹۸/۳/۱۶
بنازم به جواب مسول آب شهرمان ؟؟؟؟؟ ایشان می‌فرمایند بمرور مشکل حل میشود منظورشان اینست که تا رفع مشکل اب بمرور زمان وراه افتادن تصفیه خانه جدید مردم بمیرند ویا دچار انواع و اقسام مشکلات وامراض مختلف بشوند مهم نیست چون در آینده آب سالم خواهیم داشت.امیدوارم هاژه جرات نوشتن را وپخش داشته باشد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد