تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۳۱
حق و حقوق بازیکنان بومی را پرداخت نمی کنند

صمد صمدی بازیکن باتجربه و قدیمی فوتبال مهاباد که امسال در مسابقات لیگ دسته سه فوتبال ایران به عنوان کاپیتان تیم موکریان مهاباد این تیم را همراهی میکرد در گفتگو با هاژه از مشکلات تیم موکریان گفت.

صمد صمدی با ابراز گلایه از مسئولان این تیم اظهار داشت که اوایل فصل هنگام بستن تیم تعدادی از بازیکنان خوب بومی را خط زدند و چندین بازیکن غیر بومی جذب تیم کردند اما در نیم فصل به بهانه اینکه این بازیکنان غیر بومی برای تیم هزینه دارند حق و حقوق آنها را پرداخت و آنها را از تیم کنار گذاشتند. اگر قرار بود از بازیکن غیر بومی استفاده شود چرا در وسط فصل آنها را کنار گذاشتند و اگر به بازیکن بومی اعتقاد داشتند چرا همان ابتدا قید چند جوان بومی را به خاطر همین غیر بومی ها زدند. 

 

وی در مورد وضعیت مالی تیم گفت: وضعیت امکانات تیم آنقدر خراب بود که بسیاری اوقات سر تمرین آب معدنی نداشتیم و اگر روزی آب معدنی سر تمرین می آوردند روز شادی بازیکنان بود، در مورد دریافت مطالبات بازیکنان هم باید اشاره کنم که بازیکنان غیر بومی پس از قطع همکاری مطالبات خود را دریافت کرده اند اما بازیکنان بومی تنها مبلغی بین پانصد هزار تا یک و نیم میلیون تومان دریافت کرده‌اند که در ابتدا قرار بود این هزینه‌ی خرید کفش بازیکنان باشد و در واقع هیچ پولی بابت قرارداد دریافت نشده و وقتی به آقای انور ابراهیم آذر که در ابتدا تیم را بستند مراجعه می کنیم اعلام می دارند که بنده مسئولیتی ندارم و به هیئت مدیره مراجعه نمائید.

صمدی در ادامه افزود همین موضوع باعث شد من و چند بازیکن دیگر به نشانه اعتراض در چند بازی اخیر تیم را همراهی نکنیم و گویا تیم موکریان مهاباد در حال حاضر با شش هفت بازیکن تمرین می کند. اما در این مدت هیچ یک از مسئولان تیم حتی یک تماس تلفنی با من نداشتند که پیگیر وضعیت من یا دلایل عدم حضورم باشند و این انتظار زیادی برای من فوتبالیست که بیست سال برای شهرم فوتبال بازی کرده ام نیست. کاش مسئولان تیم تفاوتی بین بازیکن بومی و غیر بومی قایل نمی شدند و ما را به جرم بومی بودن رها نمی کردند، اما اینجا اعلام میکنم ما هم به هر طریق ممکن پیگیر مطالبات خود خواهیم بود و حق خود را خواهیم گرفت.

صمدی در ادامه با انتقاد شدید از وضعیت مدیریتی تیم اعلام داشت بعد از بیست سال بازی کردن در فوتبال چنین بی نظمی مدیریتی که امسال در موکریان بود را ندیده ام طوری که تاکنون که فصل رو به پایان هست هنوز برایم مشخص نشده که چه کسی سرمربی تیم است و چه کسی مربی، فردی که قبلا خود را به عنوان سرمربی معرفی کرده بود در بعضی بازی ها فرصت نداشت کنار تیم باشد و حتی به بعضی جلسات تمرین هم نمی رسید.

وی در پایان اعلام کرد خرید امتیاز لیگ سه برای مهاباد حرکت شایسته و قابل تقدیری بود و جای تشکر دارد، اما برنامه ریزی، مدیریت و گرفتن نتیجه هم اهمیت زیادی دارد که متاسفانه در تیم موکریان شاهد آن نبودیم و سبب شد شاید بدترین نتایج تاریخ فوتبال مهاباد رقم بخورد.