تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کشف و ضبط بیش از 2 تن انواع مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بیش از 2 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی توسط واحد بهداشت محیط شهرستان مهاباد در انبار یکی از مراکز توزیع و عرضه مواد غذایی کشف و ضبط شد.

قاسم امینی کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت مهاباد گفت: این مقدار موادغذایی پروتئینی شامال انواع آبمیوه،سوسیس و کالباس ،آبلیمو،چیپس و کیکی سایر مواد خوراکی غیرقابل مصرف و غیر بهداشتی به ارزش بیش از 100 میلیون ریال و به علت نداشتن شرایط 9 گانه توقیف شده بود.

وی افزود:این مواد در یکی از انبارهای مواد غذایی مراکز توزیع و عرضه سطح شهرستان وجود داشت که با هوشیاری کارشناسان بهداشت محیط شهرستان کشف و ضبط شد و به زودی با حضور نماینده قضائی در مکان مناسبی امحا می شود.

امینی تصریح کرد: این مواد غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی در صورت وارد شدن به چرخه انسانی می توانست سلامت شهروندان را با تهدید مواجه سازد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مهاباد گفت: 22 کارشناس بهداشتی در قالب 11 تیم دو نفره و با همکاری ادارات اصناف،تعزیرات حکومتی،شهرداری و نیروی انتظامی در قالب طرح تشدید نظارت بر مراکز عمده فروشی مواد غذایی در راستای ارتقا سلامت شهرستان فعالیت دارند.

وی از شهروندان و مسافرین خواست با تلفن مستقیم واحد سلامت محیط کار شهرستان مهاباد(42442250) و یا با سامانه تلفن رایگان 190 تماس حاصل نمایند و شکایت‌های بهداشتی خود را اعلام تا کارشناسان مربوطه در کوتاهترین زمان بررسی و نظارت را انجام دهند.

شایان ذکر است شرایط 9 گانه شامل نام محصول ، نام و آدرس کارخانه تولید کننده ، شماره پروانه( ساخت یا کد بهداشتی )،سری ساخت ، تاریخ تولید و انقضاء ، وزن ، شرایط نگهداری ترکیب و فرمول فرآورده ، جمله ساخت ایران می باشد.

لازم به ذکر است از آغاز سال تاکنون بیش از 20 تن انواع مواد غذایی فاسد شده و غیر بهداشتی در مهاباد کشف و ضبط شده است.

منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد