تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
افتتاح آسفالت راه روستایی سویناس مهاباد
 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه های آسفالت راه روستایی سویناس مهاباد با حضور مسئولان شهرستان افتتاح و به بهره‎برداری رسید.

سوران کریمی رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال در دهه مبارک فجر 3 پروژه راه روستایی که 2 مورد آن در بخش خلیفان قرار دارد افتتاح و به بهره برداری می‎رسد.

وی افزود: در بخش خلیفان پروژه راه روستایی و معابر روستای سویناس به نیابت از پروژه‎های بخش خلیفان به طول 7 کیلومتر و 300 متر با عرض 7 متر و عرض سواره رو 5 متر با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 700 میلیون تومان و با احتساب هزینه‎های اضافی و 25 درصد ابلاغ شده به پیمانکار در مجموع 2 میلیارد و 300 میلیون تومان احداث و به بهره‎برداری رسید.

کریمی تصریح کرد: پروژه دیگر راه روستایی مزرا و مرانه در بخش خلیفان نیز به طول 3 کیلومتر و عرض 7 متر و عرض آسفالت 5 متر و 50 سانتیمتر راه سواره با اعتباری بالغ بر 950 میلیون تومان در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: پروژه راه روستایی لاچین به طول 2 کیلومتر و 700 متر در بخش مرکزی شهرستان مهاباد نیز با مشخصات فنی مشابه و با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان در این ایام افتتاح و به بهره برداری می‎رسد.  همچنین برای تقویت ناوگان اداره تعداد  ٦ دستگاه جديد خریداری شده  و ١٦ دستگاه نیز بازسازی شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد در پایان اعتبار صرف شده برای اجرای عملیات 3 پروژه راه روستایی به طول 14 کیلومتر در شهرستان که در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می‎رسد با احتساب هزینه‎های پیمانکار 4 میلیارد تومان اعلام کرد.

پروژه‎های آماده کلنگ زنی در شهر خلیفان

مسئولان شهرستان مهاباد به مناسبت ایام دهه فجر از پروژه‎های آماده کلنگ زنی شهر خلیفان بازدید کردند.

سلیمان رمضانی شهردار خلیفان در جمع مسئولان شهرستان مهاباد اظهار کرد: اجرای توسعه فضای سبز شهری حاشیه بلوار امام خمینی(ره) شامل جدولگذاری به طول 1 هزار متر و لوله کشی به طول 500 متر با ایجاد فضای سبز با برآورد 120 میلیون تومان، پیاده‎رو سازی معابر سطح شهر با برآورد 240 میلیون تومان و اجرای شبکه روشنایی با برآورد 240 میلیون تومان جزو پروژه‎هایی هستند آماده کلنگ زنی هستند.

وی افزود: با همکاری مسئولان شهرستان و فرمانداری مهاباد اعتبارات این پروژه‎ها از سوی کمیته شهرستان مصوب شده و مقدمات اجرای آن فراهم شده است.