تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
تجلیل از امام جمعه مهاباد در کنفرانس بین المللی گفتگوی ادیان
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی گفتگوی ادیان در مشهد از امام جمعه مهاباد به عنوان چهره برجسته دینی قدردانی شد.
در مراسم اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی گفت و گوی ادیان از سه نفر از علما و اندیشمندان برجسته دینی در سطح بین المللی تقدیر شد و در این راستا از دکتر عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد، "پروفسور جوزف ایلول" استاد دانشگاه پاپی توماس آکویناس، "دکتر یونس حمامی لاله زار" مرجع دینی کلیمیان ایران و همچنین خانواده شهید "هرمز باباخانی" از شهدای آشوری قدردانی شد.
این همایش در شش کمیسیون با محورهای "خدا محوری" نقطه اشتراک ادیان، عقلانیت و دیانت، محبت و عدالت، زندگی مسالمت‌آمیز در پرتو ایمان، تربیت دینی و چالش‌های عصر معاصر و رابطه با حقوق بشر در ایمان الهی برگزار به کار خود پایان داد.
دکتر عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد به عنوان عضو هیئت رئیسه و سخنران ویژه با ارائه مقاله‌ای تحت عنوان محبت و خانواده در ادیان آسمانی در این همایش علمی حضور داشت.
به گزارش هاژه، دکتر عبدالسلام امامی دارای تحصیلات سطح 3 حوزوی و دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین استاد دانشگاه و مدرس مدرسه علوم دینی امام شافعی (رض) سردشت است که در مهرماه سالجاری به عنوان امام جمعه شهرستان مهاباد معرفی شد.