تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۵
"100 پرتره کورد" در تهران رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم رونمایی از کتاب "100 پرتره کورد" اثر عکاس بوکانی به همت جامعه کوردهای مقیم مرکز با حضور هنرمندان و شخصیتهای مشهور کورد در تهران رونمایی شد.

کتاب "100 پرتره کورد" اثر لقمان رحیمی عکاس بوکانی دربرگیرنده پرتره 100 شخصیت بنام کورد درعرصههای مختلف هنری، علمی و ورزشی است و توسط انتشارات کلهر با هزینه شخصی چاپ و منتشر شده است. در این مراسم دکتر قطب الدین صادقی، استاد صدیق تعریف، استاد جمشید عندلیبی، دکتر محمد علی سلطانی، دکتر کزازی، مهندس مصطفی بیگی، دکتر فریبا مقصودی، دکتر شمس برهان، استاد کیومرث قصری، و سید محمود دعایی  حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم جمال الدین طاها مدیرعامل کوردهای مقیم مرکز ضمن تقدیر از حضور اساتید هنری و ادبی در این مراسم اظهار کرد: هنر عکاسی در تحولات اجتماعی جوامع تأثیر مستقیمی داشته و این مرکز برای معرفی نخبگان کورد و برگزاری مراسم‎های هنری و ادبی همواره اعلام آمادگی می‎کند.

در ادامه قطب الدین صادقی با اشاره به مکتبهای هنری و تأثیر آنها بر هنر عکاسی و روزنامه نگاری اظهار کرد: عکس می تواند روایت کننده فرهنگ، هنر و وضعیت اجتماعی هر جامعه باشد.

وی افزود: خوشبختانه در کوردستان چندین عکاس حرفه‎ای درحال معرفی و انتقال فرهنگ مردمان این سرزمین هستند و لقمان رحیمی از جمله عکاسان مطرحی است به خوبی توانسته بر این امر فایق شود.

محمد علی سلطانی از کارگردانان مطرح کشور با اشاره به تاریخ هنر عکاسی و تصویر برداری در جهان و کشور اظهار کرد: این اثر جزو اسناد فرهنگی و هنری محسوب می‎شود که روایت کننده فرهنگ و هنر جامعه کوردستان است.

به گزارش هاژه، کتاب "100 پرتره کورد" اثر لقمان رحیمی عکاس برجسته بوکانی دربرگیرنده پرتره 100 شخصیت بنام کورد در عرصههای مختلف هنری، علمی و ورزشی است که توسط انتشارات کلهر چاپ و منتشر شده و طی مراسمی از سوی جامعه کوردهای مقیم مرکز در تهران رونمایی شد.

'گزارش و عکس: اردلان فاروقی