تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۸
دختربچه میاندوآبی اعضای خانواده‌اش را از مرگ نجات داد

 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، یک دختر بچه از اهالی شهر باروق میاندوآب با هوشیاری توانست سایر اعضای خانواده‌اش را از مرگ بر اثر منوکسید کربن نجات دهد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب روز یکشنبه در این خصوص اظهار کرد: این حادثه شب گذشته زمانی روی داد که این دختر بچه به علت سردرد و حالت تهوع از خواب بیدار می شود.
یادگار لندنیان افزود: این دختر بچه پس از بیدار شدن متوجه خروج لوله بخاری از محل دودکش آن در دیوار شده و بلافاصله اعضای خانواده اش را از خوب بیدار کرده و متوجه این موضوع می کند.
وی اضافه کرد: در این حادثه سه عضو دیگر خانواده شامل پدر، مادر و برادرش که به تدریج در حال گازگرفتگی بودند، از مرگ حتمی نجات یافتند.
وی اظهار داشت: افراد حادثه دیده توسط نیروهای امدادی به بیمارستان عباسی میاندوآب منتقل شده و هم اکنون تحت درمان هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب ادامه داد: استفاده از وسایل گازسوز با شروع فصل سرما در میان خانوارها افزایش یافته و از این رو مشترکان گاز طبیعی در استفاده از این وسایل باید به نکات ایمنی توجه کنند و نگذارند گاز به تهدیدی برای امنیت و آسایش آنها تبدیل شود.
لندنیان بیان کرد: علاوه بر رعایت سایر نکات ایمنی هنگام استفاده از بخاری های گازسوز، مشترکان گاز طبیعی باید نسبت به نصب صحیح لوله بخاری نیز توجه داشته باشند؛ لوله بخاری باید فلزی بوده و نباید از لوله های فنری ( آکاردئونی ) به دلیل نبود استحکام لازم استفاده کرد و لوله های دودکش باید به وسیله گازسوز و محل دودکش در دیوار محکم نصب شده باشد. 
منبع: ایرنا