تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۴
مراجعه 70 نفر از اهالی شهر گوگ تپه مهاباد به مراکز درمانی
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد گفت: 70 نفر از اهالی شهر گوگ تپه با علایم مسمومیت به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کردند.
خشایار صنعتی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: خوشبختانه بیشتر این افراد بصورت سرپایی درمان شده و تا ساعت 9 امروز صبح تنها 3 نفر از اهالی در بیمارستان همچنان بستری بودند.
وی افزود: بعد از حادثه تالار پذیرایی پلمپ شده بود ولی باتوجه به بازدید صورت گرفته و عدم مشکلات بهداشتی در محل، دستور فک پلپ این مکان صادر شده است.
صنعتی تصریح کرد: نمونه برداری از آب شرب تالار که شامل 2 منبع آب روستایی و یک حلقه چاه بود، صورت گرفته و آلودگی خاصی در آن مشاهده نشده و نمونه ای از غذا و یا مواد خوراکی از جمله شیرینی نیز بدلیل مصرف کامل در تالار وجود نداشته که آزمایش شود.
وی اضافه کرد: طبق شواهد بدست آمده می‎توان گفت که مسمومیت به‎وجود آمده در این تالار ناشی از مصرف مواد غذایی بوده و مشکلی در آب شرب این تالار وجود نداشته است. 
روز شنبه 10 آذرماه تعدادی از مهمانان یک تالار عروسی در حاشیه شهر گوگ تپه مهاباد دچار علایم مسمومیت شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند.