تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۴
احتمال جراحی‎های کالبدی در بخش مرکزی شهر مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد در جلسه نشست خبری با اصحاب رسانه از احتمال جراحی کالبدی در بخش مرکزی شهر مهاباد خبر داد.

کامران علیزاده آذر اظهار کرد: طرح پیشنهادی شهرداری مبنی بر تغییر میدان منگوران این شهر به یک پیاده‎راه با ایجاد فضاهای جذاب مراحل پایانی خود را طی می کند. اجرای ظرح ساماندهی و تغییر کالبد این محدوده نیازمند بودجه 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی است و در بهار 1398 به بهره برداری می رسد.

وی افزود: اجرای طرح مسدود سازی خیابان جمهوری اسلامی نیز در دست بررسی قرار دارد. تجربه موفق خیابان خیام در ارومیه و برخی خیابانها در شهرهای بزرگ که به پیاده‎راه تبدیل شده‎اند می تواند حتی در خیابان اصلی مرکز شهر حد فاصل میدان شهرداری تا چهارراه آزادی نیز اجرا شود.

علیزاده‎آذر تصریح کرد: انجام مطالعات برای اجرای این طرح نیز به مهندسین مشاور ارجاع داده شده و بعد از پایان مطالعات تصمیم گیری در این خصوص صورت می گیرد. از نظر مالی اجرای این طرح هزینه زیادی ندارد اما باید مطالعات دقیقی برای آن انجام شود چراکه دارای حساسیت‎های ویژه‎ای است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح می‎تواند در کاهش مشکلات ترافیکی در بخش مرکزی شهر  بسیار مؤثر باشد.

شهردار مهاباد در ادامه از پایان عملیات کمربندی پشت قەڵا( داشامجید) در نیمه دوم سال آینده خبر داد و گفت: رایزنی‎ها برای خرید 3 پلاک باقی مانده در جریان است و به نتایج مطلوبی دست پیدا کردیم.

وی اضافه کرد: عملیات زیرساخت که در 20 سال گذشته عملا متوقف شده بود امسال ازسر گرفته شده و بخش عمده آن آسفالت و بتن‎ریزی شده است.