تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۴
افزایش تعداد سگهای بی سرپرست در سطح شهر مهاباد نگران کننده است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سخنگوی شورای شهر مهاباد از افزایش تعداد زیاد سگهای بی‎سرپرست در سطح شهر ابراز نگرانی کرد.

ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این افزایش بسیار زیاد سگها در آغاز فصل سرما با توجه به کاهش شدید مواد غذایی نگران کننده است.

وی افزود: ساماندهی سگهای بی‎سرپرست به یک مشکل اصلی در شهر تبدیل شده و ضرورت ساماندهی آنها به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

کریمی تصریح کرد: ساماندهی این سگها در قالب جمع آوری و یا جمع‎آوری آنها در یک مکان نمی‎تواند از بار مشکلات کم کند بلکه نیازمند اقدامات اساسی است. در حال حاضر یا باید این سگها بیماری زدایی و واکسینه شوند یا بصورت جدی ساماندهی شوند چراکه با توجه به فصل سرما و نبود مواد غذایی کافی مشکلاتی ایجاد خواهند کرد.

شهردار مهاباد نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تاکنون بیش از 30 میلیون تومان برای توسعه و تجهیز پناهگاه موقت سگهای بی‎سرپرست صورت گرفته است.

کامران علیزاده‎آذر افزود: ماهیانه 2 میلیون تومان برای تهیه مواد غذایی برای سگهای بی‎سرپرست هزینه می شود و با فعلان حقوق حیوانات در این زمینه همکاری می‎کنیم.

مصطفی احمدزاده از اعضای شورای شهر نیز اظهار کرد: رایزنی‎هایی با گروه حامی و سازمانهای مردم نهاد در تهران صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم از این طریق راه حلی مناسب برای این معضل پیدا کنیم.

وی افزود: احتمال می رود تا 1 ماه دیگر این رایزنی‎ها و تلاش‎ها به نتیجه مشخصی برسد و اقدامات اساسی در این زمینه صورت گیرد.