تاریخ: ۱۳۹۷/۸/۲۸
بانوی والیبالیست مهابادی مدرک مربیگری بین‌المللی کسب کرد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: 'سرگل علیزاده' مربی و والیبالیست شایسته این شهرستان موفق به کسب مدرک مربیگری سطح 2 بین المللی والیبال شد.
قرنی مصطفی پور اظهار کرد: اولین دوره مربی گری بین المللی سطح دو بانوان در محل کمپ تیم های ملی به میزبانی تهران در 2 بخش تئوری و عملی زیر نظر "خسرو ابراهیم" مدرس فدراسیون والیبال برگزار شد.
وی افزود: در این دوره مربیگری آخرین و جدیدترین مهارت ها شامل رفتاری و مدیریتی مربیان، تئوری برنامه‌ ریزی تمرین ها، بدنسازی والیبال و آشنایی با تمرین های قدرتی و پلایومتریک ارایه شد. 
مصطفی پور ادامه داد: تاکتیک‌های پیشرفته دفاعی و هجومی، تاکتیک‌های گرم کردن، آنالیز و چینش حرفه‌ای ترکیب تیم‌ها، مهارت ها و تکنیک‌های پیشرفته پاس، سرویس، آبشار و دفاع، آشنایی با نحوه بازی والیبال حرفه‌ای، والیبال ساحلی (تاریخچه و مهارت های تکنیکی) و آسیب‌ شناسی ورزشی از دیگر بخش های این دوره مربیگری بود. 
وی با بیان اینکه این دوره با شرکت 32 نفر شرکت کننده خانم برگزار شد، گفت: داشتن کارت مربیگری بین المللی سطح یک که حداقل 2 سال از تاریخ اخذ آن گذشته باشد، حداقل 2 سال فعالیت در رده های ملی یا باشگاهی، قبولی در course online FIVB و تسلط به زبان انگلیسی از جمله مدارک و شرایط لازم برای شرکت در این دوره است.
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد یادآور شد: 'سرگل علیزاده' هم اکنون نیز به عنوان مربی والیبال امید بانوان کشور عضو کادر فنی تیم ملی است.
 مدرک بین المللی سطح 2 والیبال از بالاترین مدارک بین المللی مربیگری والیبال در جهان به شمار می رود و با این توضیح که سطح سه سال هاست که برگزار نشده است، بالاترین مدرک در زمان حاضر محسوب می شود.
سرگل علیزاده متولد 1362 از مهاباد دارای دکترای تربیت بدنی و مدرس دانشگاه آزاد تبریز در رشته مدیریت ورزش است و سابقه سرمربیگری تیم شهرداری تبریز در مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان کشور را در کارنامه خود دارد.
منبع: ایرنا