تاریخ: ۱۳۹۷/۸/۲۴
برگزاری پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای در مهاباد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در کتابخانه عمومی شیخ شلتوت مهاباد برگزار شد.
 
حسن سالاری مسئول کتابخانه عمومی شیخ شلتوت مهاباد در ابتدای جلسه با ارائه توضیحاتی در خصوص اهمیت کتاب و کتاب خوانی در زندگی فردی و جمعی اشخاص و وظیفه خانوداه ها در ایجاد عادت به مطالعه در کودکان و نوجوانان، اهداف نشست کتاب خوان و برنامه های فرهنگی کتابخانه به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب برای حاضرین ارائه کرد.
 
وی افزود: در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، کتابداران کتابخانه عمومی شیخ شلتوت شهرستان مهاباد، نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای با هدف معرفی کتاب های خوانده شده با حضور اعضاء و دوستداران کتاب و مطالعه در محل کتابخانه عمومی شیخ شلتوت برگزار می گردد.
سالاری تصریح کرد: در این نشست 6 نفر از علاقه مندان به کتاب، کتابهای خوانده شده خود را معرفی و به اشتراک گذاشتند و در آن آثار «شوق کتاب» نوشته دیل سالواک؛ ترجمه ی مرضیه هدایت جم توسط رسول شیخه، کتاب «فولکلور و ادبیات عامیانه» نوشته محمد رضا بختیاری توسط عبدالعزیزفاضلی ارائه شد. همچنین در ادامه کتاب «خیام شناخت» نوشته محسن فرزانه، توسط سید محمد اسدی، کتاب «جادوی فکر بزرگ » نوشته دیوید جوزف شوارتز ترجمه ی ژنا بخت آور توسط لیلا فهیمی، کتاب «فرانتس کافکا "زندگی، آثار، اندیشه ها " به انضمام بررسی و نقد دیدگاه ها متقابل او و دیگران» نوشته منوچهر ترابی توسط سلیمان احمدی و در آخر کتاب «برای آن به سوی تو می آیم» نوشته جی.بی.واسوانی مترجم فریبا مقدم توسط پری طاهرآبادی برای حاضرین معرفی و بررسی شد.
مسئول کتابخانه عمومی شیخ شلتوت مهاباد در ادامه اظهار کرد: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان به منظور اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود و در آن علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به معرفی کتاب‌های مورد نظر خود می‌پردازند.
 
در پایان ضمن پذیرایی از حاضرین به معرفی کنندگان کتاب لوح تقدیر از طرف مدیر کل کتابخانه های عمومی استان  اهداء گردید.
 
نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای با تلاش کتابدران کتابخانه عمومی شیخ شلتوت مهاباد، بصورت دوره ای با هدف معرفی و به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده، برگزارمی گردد.