تاریخ: ۱۳۹۷/۷/۱۸
بررسی درخواست افزایش مجدد نرخ تاکسی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری _ تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد از بررسی درخواست مجدد افزایش نرخ کرایه تاکسی در مهاباد خبر داد.

ایرج شجاعی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: با توجه به پایین بودن نرخ کرایه تاکسی در مهاباد نسبت به شهرهای همجوار و درخواست رانندگان این موضوع به سازمان حمل و نقل استان ارجاع داده شده تا برای آن تصمیم گیری شود.

وی در خصوص فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در مهاباد اظهار کرد: فعالیت تاکسی های اینترنتی در شهرهای کوچک شرایط خاص خود را دارد و امکان فعالیت آنان با شرایط فعلی در مهاباد امکان پذیر نیست.

شهردار مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت اظهار کرد: پایش اولیه‌ای در جهت شناسنامه‌دار بودن آژانسهای سطح شهر صورت پذیرفته که نشان می دهد از تعداد 69 تعداد آژانس سطح شهر تنها 7 آژانس طبق ضوابط انضباطی و قانونی فعالیت دارند.

کامران علیزاده‌آذر  در خصوص خرید و فروش کد تاکسی و فعالیت تاکسی‌های بی‌سیم در مهاباد اظهار کرد: با توجه به اینکه در روند خرید و فروش کد تاکسی در مهاباد دچار مشکلاتی است در جهت رفع این مشکلات مکاتباتی با استان صورت گرفته است.

وی افزود: تاکسی اینترنتی "اسنپ" در شهرهای بزرگ جواب داده، اما در شهرهای کوچک بدلیل مازاد تاکسی  با چالشهایی روبرو بوده و جلسه‌ای در همین خصوص با صاحبان آژانسها برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به ساماندهی محدوده فعالیت آژانس های شهری و روستایی، گفت: با توجه به ظرفیت مهاباد و ترافیک شهری، خرید و فروش کد آژانس ها به ناوگان حمل و نقل شهری ممنوع شده است.

شیرکو نورانی افزود: بر اساس مصوبه شورای ترافیک و مدیریت حمل و نقل آذربایجان غربی بیش از 100 دستگاه تاکسی مازاد برنیاز مهاباد در سطح شهر فعالیت می کنند.