تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۰
اعلام نرخ غذا و شهریه خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

بە گزارش پایگاه خبری هاژه، دکتر محمدرضا فراهانی در گفت و گو با ایسنا، در آستانه شروع سال تحصیلی به تصمیمات وزارت بهداشت در خصوص خوابگاه های دانشجویی اشاره و اظهار کرد: میزان افزایش دانشجویان علوم پزشکی در مقایسه با افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی بیشتر بوده است یعنی نرخ افزایش تعداد دانشجو نسبت به نرخ رشد میزان ظرفیت خوابگاهی بیشتر است، به همین دلیل با کمبود خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی مواجه هستیم و در برخی موارد پاسخگوی نیاز درخواست‌های خوابگاهی نمی‌شویم.

وی در عین حال از افزایش ۲۰۰۰ نفری ظرفیت خوابگاه دانشجویان علوم پزشکی طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: با وجود افزایش ظرفیت همچنان پاسخگوی نیاز تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه نیستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه از افزایش حدود دو هزار نفری ظرفیت خوابگاهی دانشجویان علوم پزشکی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: با وجود افزایش ظرفیت خوابگاه دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی، همچنان به تعداد ۱۸۳ خوابگاه جدید در وزارت بهداشت نیاز داریم و باید تا سال ۱۴۰۰ کار ساخت این تعداد از خوابگاه‌های دانشجویی به اتمام برسد.

دکتر فراهانی همچنین در پایان با اشاره به تصمیم وزارت بهداشت برای افزایش میزان وام دانشجویی در سال جاری، گفت: طی روزهای آتی در خصوص مبلغ وام دانشجویان علوم پزشکی برای سال جاری تصمیم گیری خواهیم کرد.