تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۱۸
جلسه کمیسیون عمران شهرداری #مهاباد با بررسی 4 پروژه کلان عمرانی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سخنگوی شورای شهر مهاباد از برگزاری سیزدهمین جلسه کمیسیون عمران با بررسی 4 پروژه کلان عمرانی با حضور مهندسین مشاور، نخبگان و معتمدین شهر خبر داد.

ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: جلسه امروز بنا بر پیشنهاد شهرداری برای بررسی طرحهای پیشنهادی 4 نقطه شهری از نظر منظر شهری، دسترسی ها و ترافیک شهری به منظور اصلاحات برگزار گردیده است.

وی افزود: پروژه های در دست برسی شامل اتصال تاج سد مهاباد به منطقه جانبازان و آزادگان، ساماندهی ترافیک سه راه قبران و چهارراه نبوت، اتصال ورودی های میاندوآب به ورودی ارومیه( بلوار 9 دی به بلوار حیدری) و ساماندهی بلوار دیاکو و اتصال آن به شبکه ترافیک شهری است که گزینه های متعدد پیشنهادی توسط مهندسین مشاور برای هر یک ارائه گردیده است.

کریمی تصریح کرد: با بررسی ،انتخاب و تصویب گزینه پیشنهادی برای هر یک از پروژه ها و ارجاع آنها به استان سازوکار اجرای یک یا چند مورد آنها با توجه به بودجه شهرداری فراهم می شود.

سخنگوی شورای شهر مهاباد در خصوص طرح پیشنهادی ساماندهی سه راه قبران و چهارراه نبوت اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از اشتباه فنی و جبران ناپذیر ساماندهی ترافیک با ایجاد خیابان جدید بدون ایجاد زیرگذر یا روگذر با اصلاحات پیشنهاد شده از سوی اعضای کمیسیون مصوب شده است. همچنین طرح های پیشنهادی اتصال دو ورودی شهر به یکدیگر و ایجاد روگذر از بلوار دیاکو به خیابان گمرک با توجه به عدم ضرورت، عدم کارایی لازم و هزینه های بسیار کلان کنسل و بجای آن شروع مطالعات پل حکمت برای تعریض، اصلاح معبر و زاویه اتصال در دستور کار قرار گرفته است.

کریمی در ادامه پروژه اتصال ورودی پیرانشهر جاده پسوی ( تاج سد) به منطقه جانبازان و آزادگان را یکی از پروژه های شاخص عمرانی اعلام کرد و گفت: معتمدین و کارشناسان نیز اجرای این پروژه را منطقی و ضروری برای روانسازی ترافیک، ایجاد زیرساخت و جاذبه توریستی و گردشگری می دانند. اعضای کمیسیون نیز با ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات خود از جمله ایجاد دوربرگردان، اضافه کردن معبر 8 متری و اختصاص لاین دوچرخه سواری و... ادامه مطالعات توسط مهندسین مشاور را پیشنهاد داده اند.

وی در پایان روز خبرنگار را به نمایندگی از اعضای کمیسیون و شورای شهر به فعالین امر اطلاع رسانی تبریک گفت.

حامد حیدری رئیس شورای شهر مهاباد نیز ضمن تقدیر از عملکرد رسانه ها برای آگاه سازی جامعه روز خبرنگار را به تمامی افراد فعال در این حوزه تبریک گفت.