تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۱۷
مغازه‌ای پر از موسیقی کوردی در شهر مهاباد

در هر شهری مغازه‌های قدیمی وجود دارد که آن مغازه‌ها می‌توانند مقصد گردشگری باشند. مهاباد شهر خوش قدمی است. یعنی جان می‌دهد برای قدم زدن و دیدن مردم با لباس کردی و شنیدن آوای زبان کوردی سورانی.

مهاباد شهری است پر از حس خوب با مردمی آرام و مهربان. شهری امن و پر از مغازه‌های جورواجور، مغازه‌هایی که برخی‌شان تازه هستند و برخی‌شان جزو نمادهای هویتی این شهر هستند.

موسیقی کوردی

در شهر مهاباد یک مغازه هست که آدم را می‌برد به سال‌های دوری که موسیقی را با نوار گوش می‌کردیم. آقای قادر رسولی نزدیک به ۵۵ سال است که این مغازه را در مهاباد مدیریت می‌کند و هنوز هم استوار بر پیشخان مغازه می‌ایستد و با شور و هیجان موسیقی کردی را معرفی می‌کند.

مغازه او کوچک است اما یک موزه تمام‌عیار است. پر از نوارهای موسیقی و آرشیو کامل خوانندگان مطرح کورد و مهابادی.

خوانندگان کورد

مغازه او پر از عکس‌ها قدیمی از خوانندگان و هنرمندان کورد است. وقتی وارد مغازه‌اش شدیم مهمان هم داشت. نوری حمزه‌پور از خوانندگان مهابادی مهمان او بود. استریو مهاباد در میان مغازه‌های مدرن و نو قرار گرفته است اما هنوز هم اصیل است و دیدنی. اگر به مهاباد می‌روید به استریو مهاباد سر بزنید. نشانی خیابان سید نظام، میدان آرد.

همچنین اگر دنبال یک موسیقی یا آلبوم قدیمی و خاص از موسیقی کوردی می‌گردید حتما از آقای قادر رسولی خبر بپرسید. کاش این مغازه همچنان بماند و ای کاش توجه بیشتری به آن بشود.