تاریخ: ۱۳۹۷/۴/۲۸
راهیابی اثر مستندساز مهابادی به جشنواره تلویزیونی مستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، نویز سفید به کارگردانی و تهیه کنندگی عبدالقادر طه زاده به دومین جشنواره تلویزیونی مستند راه یافت.

 

رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: فیلم مستند نویز سفید به کارگردانی و تهیه کنندگی مدرس انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از  300اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره است که در بین 67 اثر انتخابی توسط هیئت داوران جهت داوری و نمایش انتخاب شده است.

رحیم بایزیدی اظهار کرد: فیلم مستند نویز سفید در تایم 20 دقیقه روایت زنی حامله است که به دلیل وضع حمل و صعب العبور بودن جاده در روستاهای این شهرستان توسط اهالی روستا در برف و بوران با همیاری هلال احمر و دیگر ارگانها به شهر آورده و در بیمارستان وضع حمل می کند و جان بچه و مادر نجات داده می شود.

بایزیدی افزود: عبدالقادر طه زاده مدرس تصویربرداری و نورپردازی انجمن سینمای جوانان مهاباد بوده که نامبرده تولیدات فیلم کوتاه در قالب داستانی و مستند را در کارنامه خود دارد.

قابل ذکر است که هیئت انتخاب دومین «جشنواره تلویزیونی مستند» از میان بیش از ۳۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه، ۶۷ مستند را در سه بخش رقابتی کوتاه، نیمه بلند و بلند انتخاب کرده است.

در این دوره جشنواره که از شنبه ۳1 تیرماه ۱۳۹۷ آغاز می شود، ۳۷ مستند در بخش کوتاه، ۱۹ مستند در بخش نیمه بلند و ۱۱ مستند در بخش بلند با هم به رقابت می پردازند و فیلم مستند نویز سفید 31 تیرماه از شبکه مستند ساعت 9 شب پخش خواهد شد.

این دوره جشنواره تا چهارشنبه ۲۸ شهریور ماه ادامه داشته و در مهرماه ۱۳۹۷ طی مراسم اختتامیه از برگزیدگان داوری و مردمی تقدیر به عمل می آید.