تاریخ: ۱۳۹۷/۴/۲۲
بیش از 100 حادثه در 18 روز در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از انجام 102 ماموریت در 18 روز خبر داد.

رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال 98 مورد حادثه روی داده که 29 مصدوم و 9 فوتی درپی داشته است. بیشتر فوتی ها مربوط به تصادفات بوده است.

وی افزود: در 18 روز ماه جاری 102 مورد حادثه در شهرستان مهاباد اتفاق افتاده است.

وی در رابطه با تاخیر پیش آمده به هنگام رسیدن به محل حادثه غرق شدگی در سد مهاباد اظهار کرد: متاسفانه آتش سوزی گسترده در روستای سویناس روی داده بود و نیروهای غواصی و و اطفای حریق شهرستان نیز در آنجا حضور داشتند اما در اعلام مدت زمان تاخیری در رسانه ها اغراق صورت گرفته است.

احمدی افزود: انجام ماموریت به بیرون از شهر مستلزم صدور مجوز از سوی شهردار و فرمانداری است و با صدور مجوز در محل حاضر شده، درحالیکه مسئولیت وقوع هرگونه حادثه برای آتش نشانان در خارج از شهربر عهده خود آتش نشانان است، اما با این وجود نیز این نیروهای این سازمان برای انجام عملیات در هر نقطه از شهرستان حاضر و آماده هستند.

وی در پایان افزود: تیم نجات غریق شهرداری مهاباد از بهترین غواصان منطقه هستند و برای جست و جوی غرق شدگان از شهرهای دیگر به این سازمان اعلام نیاز می شود.