تاریخ: ۱۳۹۷/۴/۱۷
فضای شهری مهاباد مناسب استفاده معلولان نیست

بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز یکشنبە ۱۷ تیرماە جلسە مناسب سازی فضای شهری برای معلولان در فرمانداری مهاباد برگزار گردید.

رئیس اداره بهزیستی مهاباد اظهار کرد: متاسفانه فضاهای شهری مهاباد اعم از اماکن عمومی و خصوصی برای استفاده معلولان مناسب سازی نشده است.

یوسفی افزود: همه سازمان ها و ادارات موظف هستند که شرایط را برای تردد و استفاده معلولان در فضاهای سطح جامعه فراهم و هرگونه موانع فیزیکی را حذف نمایند.

وی تصریح کرد: معابر عمومی، پارک ها، سرویس های بهداشتی، شیرآلات آشامیدنی، آموزش و پرورش، رستوران ها، بانک ها، ادارات و... از جمله مهم ترین فضاهایی هستند که باید مناسب سازی گردند.

دکتر علیزاده آذر شهردار مهاباد گفت: مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان کاری کاملا حرفه ای و نیاز به حضور تیم فنی متخصص برای انجام مطالعات و اجرای آن دارد.

یکی از معلولین حاضر در جلسه با انتقاد از وضعیت فضاهای شهری و عدم مناسب سازی برای استفاده آنان گفت: یکی از معضلات اساسی معلولان وجود رمپ های غیر استاندار در سطح شهر است که معلولان را با مشکل اساسی روبرو کرده است.

افشین کریمی افزود: صدای ما معلولان در هیچ کجا شنیده نمی شود و برای استفاده از خدمات شهری بارها و بارها تحقیر می شویم، این در حالی است که ما نیز عضوی از این جامعه هستیم و باید از خدمات آن استفاده نماییم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: کمیته ای فنی برای مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان تشکیل می گردد و اولویت نیز به مناسب سازی ادارات و بانک های سطح شهر داده می شود.

دکتر شجاعی افزود: مناسب سازی این فضاها از طرف فرمانداری پیگیری و نظارت خواهد شد و ادارات ملزم به انجام این امر هستند تا به استانداردهای موجود فضاهای شهری برای استفاده معلولان نزدیک شویم.

در این نشست هر کدام از روسای ادارات بە بیان دیدگاە ها و پیشنهادات خود در ارتباط با مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان پرداختند و تصمیم گرفته شد که ادارات در راستای مناسب سازی فضاها اقدام کنند.