تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۱
تعداد ۴۱ نفر محکوم مالی جرایم غیر عمد در زندان بوکان به سر می‌برند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رئیس دادگستری بوکان گفت: در حال حاضر ۴۱ نفر از محکومین مالی جرایم غیر عمد در زندان این شهرستان به سر می برند که برای آزادی آنها به ۵۵ میلیارد ریال نیاز است‌.
علیرضا نوروزی در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیر عمد این شهرستان که در تالار مژگان برگزار شد، با اشاره به اینکه حمایت از خانواده های زندانیان یک ضرورت است، اظهار کرد: نهادهای حمایتی نباید از حمایت اقتصادی و معنوی نسبت به این خانواده ها غافل باشند، زیرا که این خانواده ها بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.
نوروزی در ادامه از جمع آوری ۴۰۰ میلیون ریال کمک مالی توسط خیرین و نیکوکاران برای محکومین غیر عمد مالی در جشن گلریزان این شهرستان خبر داد و افزود: ۱۲ میلیون از این مبلغ در جشن گلریزان شهر سیمینه جمع آوری شده که همه این کمک های جمع آوری شده در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد همچون صدور چک، تصادفات و مهریه استفاده خواهد شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۶ نفر از محکومین جرائم مالی غیر عمد در بوکان با پرداخت ۶ میلیارد ریال از ستاد دیه کل کشور آزاد شده اند، گفت: امسال ۲۱ نفر از محکومین مالی قبل از آنکه طعم تلخ زندان را بچشند با وساطت ریاست دادگستری و زندان و تلاش و پیگیری های خیرین توانسته اند رضایت شاکی را جلب کنند.
وی تصریح کرد: ۳ هزار و ۴۹۳ فقره تصادفات طی سال گذشته در جاده های این شهرستان رخ داده که از این تعداد ۵۲ فقره تصادف منجر به فوت و بیش از ۷۰۰ فقره جرحی بوده است.
رئیس دادگستری بوکان همچنین سیاست دستگاه قضا را کمک به خانواده زندانیان عنوان کرد و اذعان داشت: سال گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ فقره پرونده به دادگاه خانواده این شهرستان وارد شده و ۳۰۰ فقره پرونده با موضوع نفقه نیز به شعبه ویژه خانواده ارجاع شده است.
شایان ذکر است شورای حل اختلاف بوکان در سال ۹۶ رتبه اول استان و محاکم حقوقی و کیفری نیز رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.
گزارش: کیوان یاری