تاریخ: ۱۳۹۵/۶/۱۳
شاهو محمدی، قهرمان المپیک ویژه ایران و دارنده مدال طلای شنا، مورد استقبال مردم مهاباد قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شاهو محمدی شناگر مبتلا به سندروم داون(کم توان ذهنی) در هجدهمین بازیهای المپیک ویژه ایران به میزبانی کانون حمایت از فرزندان سندروم داون استان گیلان  که در تاریخ 11 و 12 شهریور ماه برگزار گردید، دررشته شنا ماده ی کرال سینه در رده سنی 10 تا 15 سال، مقام اول را کسب نموده و مدال طلای المپیک ویژه ایران را برگردن آویخت.

در این رقابتها که 300 ورزشکار در 4 رشته ورزشی از 11 استان در کشور حضور داشتند، شاهو محمدی تنها نماینده آذربایجان غربی و غرب کشور توانست با شنای بسیار تکنیکی و فنی از سایر رقیبان خود قوی تر ظاهر گردد. وی در حالی در مهاباد مورد استقبال مردم قرار گرفته بود که در روز تولد خود، مدال ارزشمند طلای المپیک ویژه را به مردم هدیه داد.

شاهو محمدی متولد 13/6/1384 از کودکی مبتلا به سندرم داون( کم توان ذهنی) بوده و بنا به توصیه پزشکان پدر و مادر وی سعی نموده اند که مشکل ترس از آب وی را بهبود بخشند.

پدر شاهو محمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه، ضمن تشکر از حضور مردم و کانون جامعه معلولین مهاباد و تبریک این پیروزی گفت: بنا به توصیه پزشکان از کودکی سعی نموده ایم که وی را آموزش دهیم و در کودکی نیز با استفاده از استخرهای خانگی و... سعی در آموزش شاهو داشته ایم و از سال 1392 برای آموزش شنا به مکانهای ورزشی رفت و آمد می کردیم و در حال حاضر نیز مدت 3 سال است که تحت مربیگری آقای محسن مازوچی توانسته در چندین مسابقه ملی، منطقه ای و المپیک ویژه، مدالهای رنگینی را کسب کند.

لازم به ذکر است در جهان 188 کشور عضو المپیک ویژه می باشند و ایران تنها نمایندگی خاورمیانه و شرق آفریقا می باشد و در تاریخ 11 و 12 شهریور، استان گیلان میزبان این دور مسابقات بود و شاهو محمدی مدال طلای این دور از مسابقات را بر گردن آویخت. وی در سیزدهمین دور از مسابقات المپیک ویژه ایران نیز مدال طلا و نقره را بر گردن آویخته بود.

عکس: حسین خالندی/ عکاس هاژه