تاریخ: ۱۳۹۷/۱/۱۳
روز مهم در تقویم کاری شورای شهر مهاباد
به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی هاژه، عضو شورای شهر مهاباد جلسه اعضای شورا و تماینده مردم مهاباد در مجلس را روز مهم در تقویم کاری شورای شهر مهاباد اعلام کرد.
مصطفی احمدزاده اظهار کرد: امروز روز مهمی در تقویم کاری شورا بود. جلسه ای فوق العاده بر سر زمین های روبروی پارک ملت. جلسه ابتدا قرار بود قبل از ظهر برگزار شود، اما به بعدازظهر موکول شد. شورای اسلامی شهر و شهردار مهاباد در این جلسه میزبان نمایند مردم مهاباد و هیات همراه، فرماندار گرامی، شهردار سابق و نیز نماینده مسکن و شهرسازی بود.
 
وی افزود: حاضرین در جلسه با بازخوانی ابعاد مساله زمینهای موسوم به دادگستری به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند. جمع بندی مورد اجماع نماینده مجلس، دولت و اعضای شورا به ترتیب زیر صورت گرفت:
 
۱ . هماهنگی و همکاری مابین نماینده، فرماندار، اعضای شورا و شهرداری جهت حل مساله مطابق با خواست عمومی.
۲. ممانعت از وقوع هرگونه خاکبرداری و ساخت و ساز و نیز اجتناب از هرگونه صدور پروانه جدید.
۳. مداقه در ابعاد و کیفیت وقوع تفکیک  و نیز احراز مالکیت مالکین محترم.
۴. احترام به حساسیت عمومی و خواست جمعی شهروندان در رابطه با حفظ و حراست از پهنه های عمومی و فضای سبز شهر.
۵. اقدام به تملک منصفانه محدوده مزبور از مجاری قانونی با توجه به اینکه این مساله خواسته ی عمومی شهروندان است.
۶. احترام به حقوق مالکانه کلیه مالکین محترم محدوده مزبور به عنوان همشهریان بزرگوار ما.
۷. تملک قانونی و افزودن محدوده مزبور به مجموعه تفریحی-تفرجگاهی پارک ملت.
اکنون این نوید را به همشهریان گرامی می دهم که با توجه به اتفاق نظر کامل مسئولان شهر، جای هیچ گونه نگرانی در رابطه با از دست رفتن این پهنه سبز نیست و ساخت و ساز در این مجموعه قطعا منتفی است.
جا دارد در این فرصت از احساس مسئولیت قاطبه شهروندان گرامی،  صاحب نظران، نویسندگان، اصحاب رسانه و روزنامه نگاران (که جایشان در جلسه امروز خالی بود)، فعالین مدنی، حافظین محیط زیست و ... که با بینشی عمیق به وظیفه خویش در قبال شهرمان به عالی ترین شکل ممکن عمل کردند تشکر کنم. بدیهی است مشارکت شما عزیزان در مسیر حراست از پهنه های عمومی شهر و ایجاد شهری عادلانه و زیست پذیر مایه دلگرمی و افتخار است و نوید آینده ای بهتر را می دهد.