تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۶
فردا با حضور وزیر کار،رفاه و تعاون اجتماعی بیمارستان 96 تختخوابی کلنگ زنی خواهد شد

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی شهرستان مهاباد روز پنج شنبه 7 دی ماه با حضور علی ربیعی وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی کلنگ زنی خواهد شد.

 

مهندس محمودزاده افزود: ضریب اشغال تخت بیمارستان مهاباد 80 درصد به بالا است و از نظر جمعیتی بسیار ضروریست بیمارستان تامین اجتماعی نیز در این شهرستان احداث شود چرا که تعداد بیمه شدگان این سازمان در مهاباد حدود 100 هزار نفر بوده و روزانه به طور متوسط 800 نفر به دی کلینیک کنونی مراجعه می نماید.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دی کلینیک کنونی تامین اجتماعی مهاباد دارای 12 تخت سرپایی است، گفت: برنامه اولیه توسعه دی کلینیک کنونی بود که مورد توافق ما واقع نشد در نهایت تصمیم بر آن گرفته شد بیمارستان 64 تختخوابی احداث و پس از جلساتی که با وزیر داشتیم به 96 تختخوابی ارتقا پیدا کرد.

وی اضافه کرد: این بیمارستان از سوی هیات مدیره تامین اجتماعی کشور مصوب و تامین اعتبار شده است و یکی از خصوصیات احداث این گونه بیمارستان ها این است که نیازی نیست در بودجه کشور گنجانده شود بلکه احداث آن از محل درآمدهای خود سازمان بوده و احداث آن نیز سریعتر خواهد بود.

مهندس محمودزاده در مورد سایر طرح های بیمارستانی در شهرستان مهاباد گفت: بیمارستان 100 تختخوابی در حیاط بیمارستان مهاباد و دی کلینیک تخصصی هلال احمر در 6 طبقه که در حیاط شیر و خورشید سابق قرار دارد به پیمانکار واگذاری شده اند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این طرحها بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد نیز در بودجه سال 97 پیشنهاد شده است و پیگیری های لازم در خصوص احداث آن با دقت انجام خواهد شد.