تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲
کاهش 33 درصدی تصادفات منجر به فوت در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد از کاهش 33 درصدی تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته خبر داد.

سرهنگ کاظمی در جلسه شورای ترافیک شهر مهاباد اظهار کرد: در 9 ماهه گذشته تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته 33 درصد یافته است و تصادفات جرحی نیز 20 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: تصادفات منجر به فوت عابرین بیشترین میزان مرگ و میر در تصادفات را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ کاظمی در ادامه نسبت به ریزش سنگ ریزه در خیابان و پیاده رو ها و خطرات احتمالی برای شهروندان در خیابان پیام نور و ادامه بلوار سرداران در پشت صداوسیمای مهاباد هشدار داد و گفت: اصلاح و ایمن سازی دیوارهای این دو نقطه از شهر یکی از ضروریات می باشد.

سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت ضمن انتقاد به فعالیت تاکسی تلفنی های روستایی در شهر اظهار کرد: متاسفانه در برخی موارد شورها و دهیاریها همکاری لازم را برای حل این مشکل ندارند.

ابراهیم کریمی افزود: متاسفانه این تاکسی ها فقط در شهر مهاباد ارائه خدمات می کنند و هیچ گونه حضوری در روستا و یا شهرهای همجوار ندارند.

وی در ادامه با درخواست از شورا و شهردار کوگ تپه جهت فعال سازی آژانس ها تصریح کرد: با حل این مشکل بخش بزرگی از مسائل مربوط به ساماندهی حمل و نقل عمومی در شهر مهاباد رفع می شود.

رضا یگانه رییس شرکت فرآورده های نفتی مهاباد در گفتگو با هاژه اظهار کرد: در 9 ماه گذشته بیش از 45 میلیون لیتر بنزین مصرف شده که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش یافته است. همچنین 42 میلیون لیتر نفت گاز نیز مصرف شده که در مقایسه با سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است.

یگانه در ادامه با اشاره به مصرف نوزده هزار و 600 لیتر گازوئیل در بخش ماشین آلات کشاورزی اظهار کرد: با تولید دستگاه بذار پاش نخود سهمیه ای ویژه برای این دستگاهها تعیین شده است.

وی در ادامه ضمن هشدار به تست کپسول های گاز خودروها در مهاباد و عدم رعایت استاندارد لازم بعد از راهندازی گفت: اگر همکاران در جایگاههای توزیع CNG در مهاباد هشیار نبودند چندین مورد انفجار در جایگاهها به وقوع می پیوست.