تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲
امحا 4 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در مهاباد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت مهاباد گفت: در پی اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسین بهداشت محیط مقدار تقریبی 4 هزار کیلو گرم انواع مواد غذایی و آشامیدنی غیر مجاز شامل و مواد غذایی و آشامیدنی که در طول چند ماه گذشته کشف و ضبط شده بود معدوم گردید. 
وی اضافه کرد: این مقدار مواد غذایی به دلیل تقلبی بودن و فقدان مشخصات ۹ گانه و فاسد شدن به علت رعایت نکردن شرایط نگهداری توقیف شده بودند و در صورت مصرف می توانست سلامتی شهروندان را با تهدید مواجه کند. 
مهندس امینی گفت: یک تن از موادغذایی با رضایت صاحبان مراکز توزیع مواد غذایی در محل و 3 تن دیگر از این مقدار مواد غذایی به ارزش بیش از 150 میلیون ریال با اخذ مجوز از مقامات قضایی و با حضور نماینده دادستان این شهرستان امحاء و از بین برده شد. 
وی بیان داشت: در طول اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی 21 کارشناس و بازرس بهداشت محیط در قالب 9 تیم بازرسی سیار و با همکاری ادارات اصناف،صنعت و معدن و تجارت،تعزیرات حکومتی،شهرداری براین مراکز در ساعات مختلف شبانه روز نظارت داشتند. 
وی از شهروندان خواست از خرید مواد غذایی فاقد شرایط 9 گانه بسته بندی شده خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف باسامانه گویای 190 و یا شماره تلفن 42442250 واحد بهداشت محیط مهاباد تماس گرفته و موارد تخلف را اطلاع دهند.  
شایان ذکر است شرایط 9 گانه شامل نام محصول، نام و آدرس کارخانه تولید کننده، شماره پروانه( ساخت یا کد بهداشتی)،سری ساخت، تاریخ تولید و انقضاء، وزن، شرایط نگهداری ترکیب و فرمول فرآورده، جمله ساخت ایران می باشد.