تاریخ: ۱۳۹۶/۹/۱۴
جشن فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور مهاباد در روز دانشجو

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 14 آذرماه با حضور مسئولان شهرستان  به مناسبت گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مهاباد جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار گردید.

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای امسال 112 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در 80 رشته فارغ التحصیل شده اند.

معروف خلیلی با تبریک روز دانشجو به همه ی دانشجویان و آرزوی موفقیت برای  فارغ التحصیلان این دانشگاه افزود: دانشجویان همیشه نماد استکبار ستیزی بوده اند و حوادث قبل از انقلاب و شهید شدن تنی چند از دانشجویان نشان می دهد دانشگاه همیشه مظهر آگاهی و استکبار ستیزی بوده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور به عنوان نماد ملموس عدالت آموزشی  در سراسر ایران همواره  نقش آگاهی بخش  و تعالی جوانان را برعهده داشته است.

خلیلی در ادامه به درخشش دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد در کشور و استان اشاره کرد و گفت : رتبه اول کشور در برگزاری آزمون ها، رتبه اول استان در بخش عمران و همچنین دانشگاه برتر از نظر زیرساختهای آزمایشگاهی در کشور تنها بخشی از موفقیت های این مرکز می باشد.

فرماندار مهاباد نیز که در این مراسم حضور داشت  ضمن تبریک روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای فارغ التحصلان  در سخنرانی خود به مناسبت روز دانشجو و جشن فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد با مقایسه حرکتهای دانشجویی در فرانسه و ایران اظهار کرد: حرکتهای دانشجویی در ایران همواره عدالتخواهانه و مطالبه گرانه بوده که نظیر آن را در خاورمیانه نمی توان دید.

ایرج شجاعی افزود: تا سال 1342 بیشتر حرکتهای دانشجویی بر پایه ایدئولوژی های مارکسیستی و سوسیالیستی شکل می گرفت اما از این تاریخ به بعد با بازگشت به خویشتن حرکتهای دانشجویی در ایران به حرکتهایی با ایدئولوژی مستقل و مردمی تبدیل شد.

در ادامه مراسم از کتاب "الحاد نوین، باتلاق رنگین" اثر مراد یوسفی که از دانشجویان سابق و مدرس دانشگاه پیام نور مهاباد رونمایی شد و پخش پایانی مراسم با مسابقه پرسش و پاسخ بین دانشجویان و اجرای موسیقی توسط لقمان صالحی هنرمند مهابادی  تجلیل از فارغ التحصیلان این مرکز همراه بود.