تاریخ: ۱۳۹۶/۹/۲
گروه تئاتر کانی بوکان نمایش " له پشت درگا" را به صحنه برد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، نمایش «بیرون پشت در» به کارگردانی رحیم عبدالرحیم زاده و نویسندگی  ولفگانگ بوشرت توسط گروه تئاتر کانی بوکان  در سالن نمایش فرهنگ سرای سیمرغ بوکان روز چهارشنبه اول آذرماه ساعت 8 شب به روی صحنه رفت.

قبل از شروع اجرای نمایش رحیم عبدالرحیم زاده کارگردان نمایش اعلام کرد: «اجرای نمایش وعواید فروش تمامی بلیط های آن از سوی خود و تمامی عوامل نمایش گروه تئاتر «کانی» به مردم حادثه دید ه زلزله کرمانشاه  تقدیم می کنند و از تماشاگران به خاطر  حضور، همراهی ودیدن اجرای این نمایش تشکر کرد و بعد از  یک دقیقه سکوت برای احترام و یاد قربانیان حادثه زلزله نمایش آغازشد.

نمایش «بیرون پشت در» " له پشت درگا"  نمایشی ضد جنگ است که به بررسی ویرانی های پس از جنگ می پردازد.

در این نمایش عبدالرحمن عزیزی، سعد قهرمانی، شورش تباک، ایران احمدپور، سعادت بدوی، صنم قهرمانی، هیمن عثمانی، سمکو ظهرابی و کژال مبارکی به عنوان بازیگران و ماندانا بدوی، مسعود عنایتی، سامان سلیمی، بهزاد غفوری، ریبین صوفی سلطانی، نیما قهرمانی و آسو مام زاده به عنوان عوامل اجرایی حضور دارند.

اولین اجرای این نمایش با استقبال بسیار خوبی از سوی تماشاگران و هنرمندان و مهمانانی که با وجود هوای بارانی از شهرهای دیگر آمده بودند همراه شد و در پایان اجرا مورد تشویق تماشاگران قرار گرفتند.

همزمان با اجرای نمایش، نمایشگاه عکس جمعی ازهنرمندان عکاس آقایان بهروز اسراری، محمد خضریانی، ماردین فرجی و ژوبین عبدیانی از نمایش های اجرا شده گروه تئاتر کانی در طی ۱۹ سال فعالیت نمایشی این گروه در سالن انتظار مجموعه سیمرغ برپا شده است.

نمایش 58 دقیقه ای  «بیرون پشت در» " له پشت درگا"  که اجرای آن از روز چهارشنبه اول آذر آغاز و به مدت  3شب در ساعت 20 در سالن نمایش فرهنگسرای سیمرغ بوکان  ادامه خواهد داشت.

عکس های از اولین اجرای نمایش " له پشت درگا" به کارگردانی رحیم عبدالرحیم زاده و نویسندگی ولفگانگ بوشرت در سالن نمایش فرهنگسرای  سیمرغ بوکان اول آذرماه 1396

عکاس "اسماعیل احمدیان"