تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۱۶
برگزاری جلسە پدافند غیرعامل با بررسی ابعاد بیوتروریسم در مهاباد
بە گزارش پایگاە خبری هاژە روز سه‌سنبه مورخە 16 آبان جلسه پدافند غیرعامل با بررسی ابعاد بیوتروریسم و نحوه پیشگیری و مقابله از آن در سالن اجتماعات فرمانداری مهاباد تشکیل گردید.
 
نادر کاظمی  مدیر کل پدافند غیرعامل استان آذربایجان غربی از ایجاد 12 کارگروه تخصصی برای اجرای سیاست های نظام پدافند غیرعامل در 13 بند خبر داد و گفت: براساس این سیاستها دستگاههای اجرایی مکلفند 1% از بودجە دستگاە خود را بە این امر اختصاص دهند.
وی افزود: یکی از مباحث کلی پدافند غیر عامل نهادینه کردن و فرهنگ سازی در بین آحاد مردم است تا بدین طریق آموزش های لازم را به افراد جامعه در مقابله با بروز اتفاقات و بحران‌های زیست محیطی و سایبری صورت داد.
رئیس گروه طرح و اجرای پدافند غیرعامل نیز بر ضرورت برگزاری یک دوره تخصصی آموزش زیستی (بحران زیستی بیوتروریسم) تاکید کرد  و گفت: در استان برای پدافند غیرعامل بیوتروریسم (سوء استفادە از عوامل زیستی) دو قرارگاە زیستی و سایبری ایجاد شدە است.
داود آقایی با اشاره به ابعاد بیوتروریسم بر اقدامات پیشگیرانه و مقابله با راههای ورود بیماریهای بیولوژیکی به حوزه‌های نباتات، دام و طیور تاکید کرد.
وی افزود: آذربایجان غربی از جمله استانهایی است که با تهدیدات زیست محیطی زیادی مواجه است بنابر ایجاد پدافند زیستی برای رصد تهدیدهای زیست محیطی و پایش یکی از اولویتهامی باشد. 
در این جلسه روسای ادارت و دستگاههای دولتی با ارائه گزارشات اقدامات صورت گرفته در زمینه پدافند غیر عامل بر ادامه هماهنگی و اجرای مانورهای آمادگی  پدافند غیرعامل تاکید کردند.
 معاون استاندار و فرماندار مهاباد نیز، آموزش پدافند غیرعامل را یک ضرورت تخصصی_حرفەای و کارگاهی دانست و برنامەریزیهای لازم را در این بارە خواستار شد.
شجاعی در ادامە اظهار کرد: تلفات و امراض دامی در سال گذشته ضرورت توجه به پدافند غیرعامل را به امری غیر قابل اجتناب تبدیل کرده، همچنین برای ایجاد فرهنگ سازی و آموزش های زیرساختی باید آموزشهایی در سطح عمومی و خصوصی علی‌الخصوص برای مدارس و دانش‌آموزان صورت گیرد.
وی در پایان نیز با اهمیت خواندن نقش رسانه در جامعه خواستار اطلاع رسانی در زمینه پدافند غیر عامل شد.