تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۱۵
سارقین 30 منزل و 19 موتورسیکلت در مهاباد دستگیر شدند

نشست خبری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه روز دوشنبه 15 آبان ماه 9در محل فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان برگزار گردید.

 

سرهنگ ظهیریان به گزارش عملکرد نیروی انتظامی پرداخت و اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و جامعه عمل پوشاندن به شعار سال و فرامایشات مقام معظم رهبری که با نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری شد، در بحث برخورد جدی با قاچاق کالا و ارز عواملین انتظامی در طول 48 ساعت گذشته موفق شدند 842 ثوب البسه خارجی قاچاق و 611 ثوب پارچه خارجی قاچاق و 2400 ثوب حوله خارجی قاچاق جمعا به ارزش تقریبی 350 میلیون ریال کشف و ضبط نمایند.

وی افزود: در این ارتباط تعداد 3 دستگاه خودرو از قاچاقچیان کشف و 4 نفر در این خصوص دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد همچنین اظهار کرد: در یک عملیات اطلاعاتی گسترده عوامل نیروی انتظامی موفق شدند از یک نفر تهیه کننده سابقه دار و توزیع کننده قرص های روانگردان، نیروزا و جنسی که در سطح شهر به طور گسترده مشغول فعالیت بود را شناسایی و با هماهنگی مقامات محترم قضایی محل دپوی این قرص ها را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و منسجم از مخفیگاه این متهم مقدار 80 هزار عدد انواع قرص روانگردان، نیروزا و جنسی به ارزش 280 هزار میلیون ریال کشف و ضبط گردید و متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقداماتی تحویل مقامات قضایی شد.

در ارتباط با سرقت های اخیر از منازلی در مهاباد سرهنگ ظهیریان گفت: در پی مراجعه حضوری یکی از شهروندان مهابادی به نیروی انتظامی مبنی بر دستبرد سارق یا سارقین به منزل شخصی و سرقت طلا و زیورآلات از منزل ایشان به ارزش 200 میلیون تومان، مراتب بلافاصله در دستور کار اطلاعاتی نیروی انتظامی قرار گرفت و پس از رصد اطلاعاتی و رد زنی های متعدد و شگردهای خاص پلیسی سارقین در یکی از استانهای کشور شناسایی و با اخذ نیابت قضایی دو نفر سارق حرفه ای دستگیر و به شهرستان مهاباد انتقال داده شدند. سارقین دستگیر شده به 30 فقره سرقت منزل در شهرستان مهاباد اعتراف کردند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد اضافه کرد: از سارقین یک دستگاه خودروی پژو و مقادیر زیادی سیم کارت های بی نام و نشان کشف و ضبط گردید و پس از تشکیل مقدماتی و استرداد اموال به صاحبان اصلی، متهمین تحویل مقامات قضایی گردیدند.

وی با ذکرتوصیه های مهم به به شهروندان گفت: طلا و جواهرات و مبالغ زیاد خود را در منزل نگهداری نکنید و آن را به صندوق امانات بانک ملی ایران بسپارید، تا دغدغه فکری نداشته باشید و در هنگام مسافرت حتما منزل خود را به یک نفر مورد اعتماد بسپارید و اموال خود را به تجهیزات حفاظتی و دوربین مدار بسته مجهز بنمایید.

سرهنگ ظهیریان در ارتباط با مبارزه با سیگارت قاچاق گفت: در یک عملیات گسترده عوامل انتظامی توانستند تعداد 120 هزار نخ انواع سیگارت خارجی از یک دستگاه وانت پیکان که به صورت جاسازی شده اقدام به قاچاق نموده بود کشف و خودروی جاسازی شده را توقیف نمودند. وی ارزش ریالی اقلام کشف شده را 29 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: راننده خودرو از تاریکی شب استفاده نموده و متواری گردید، که سپس نامبرده شناسایی، دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی گردید.

همچنین در خصوص موتورسیکلت های به در پی افزایش سرقت موتورسیکلت در سطح شهرستان مهاباد، مراتب در دستور کار عوامل انتظامی قرار گرفت که پس از انجام کارهای اطلاعاتی و عملیاتی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی نهایتا مخفیگاه سارق اصلی در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی و طی یک عملیات منسجم و سریع عامل اصلی سرقت های موتورسیکلت دستگیر و به شهرستان مهاباد انتقال داده شد و نامبرده به سرقت تعداد 19 دستگاه موتورسیکلت درسطح شهرستان مهاباد اعتراف نمود.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد افزود: سارق موتورسیکلت های سرقتی را در شهرستان های همجوار به قیمت ناچیز به فروش رسانده بود، که در این خصوص مالخرها در شهرستان های همجوار شناسایی و دستگیر و اموال سرقتی از آنان مسترد و با دستور مقامات قضایی تحویل مالباختگان گردید. سارقین پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی داده شدند.

وی در همین ارتباط به شهروندان توصیه نمود: صاحبان موتورسیکلت وسیله خود را به قفل ایمنی مجهز نمایند و هنگام ترک وسیله آن را با زنجیر مخصوص به نرده یا مانع محکمی ببندند و یا در صورتی که موتورسیکلت را در جلوی خانه پارک نموده اند به داخل پارکینگ انتقال دهند.

توصیه می گردد شهروندان از خرید موتورسیکلت های فاقد سند و مدارک هویتی حتما خودداری نموده و آن ر از نمایندگی ها خریداری و بیمه نمایند.