تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۱۵
دستگیری عاملین انتشار تصاویر خصوصی و هتک حیثیت خانوادگی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد عملکرد 15 روزه آبان ماه 96 پلیس فتای مهاباد را تشریح نمود.

 

سرهنگ ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و بوسیله کارشناسان پلیس فتا، عاملین برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان در مورخه 9 آبان ماه کشف و دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد افزود: در خصوص برداشت های غیرمجاز دو نفر دستگیر شده اند که یکی از آنان 20 میلیون تومان و دیگری 7 میلیون تومان از حساب شهروندان برداشت نموده بودند که با تلاش همکاران انتظامی این مبالغ به حسابهایشان بازگردانده شد و متهمین پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی همچنین در خصوص عامل انتشار تصاویر و فیلم شخصی و خانوادگی گفت: در مورخه 6 آبان ماه کارشناسان پلیس فتا یک نفر متهم به انتشار تصاویر و فیلمهای شخصی و خانوادگی در فضای مجازی را  کشف و دستگیر نمود، فیلم های موجود از متهم استخراج و حذف گردید و شخص به مقامات قضایی معرفی و روانه زندان گردید.

سرهنگ ظهیریان خاطر نشان کرد: طی 15 روز گذشته  عاملین هتک حیثیت خانوادگی و همچنین عاملین مزاحمت های اینترنتی در مهاباد شناسایی و دستگیر شده اند.

وی با ارائه توصیه های جدی به همشهریان گفت: به هیچ عنوان به فضای مجازی اعتماد ننموده و تصاویر شخصی و اطلاعاتی خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید. از قرار دادن و ذخیره سازی عکس های خانوادگی، اطلاعات شخصی و بانکی را در تلفن همراه خودداری نموده و حافظه و سیم کارت خود را در جای امن قرار دهید و در صورت عدم نیاز به آنها، نسبت به معدوم سازی آنها اقدم نمایید. کارت بانکی خود را حتی برای مدت کوتاه در اختیار هیچ کسی قرار ندهید چرا که خطر تهیه کپی از کارت به صورت آنی امکان پذیر است. در هنگام مراجعه به نت سراها اطلاعات حساب خود را در اختیار افراد غیر اطمینان قرار ندهید و در صورت عدم اشنایی با اینترنت از افراد مطمئن کمک بخواهید.