تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۱۱
ساخت دستگاه آشکار ساز انشعاب غیرمجاز و مسیریاب کابل
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر گفت : طراحی و ساخت دستگاه آشکار ساز انشعاب برداشت غیر مجاز از کابل سرویس مشترکین فشار ضعیف بر مبنای نیازهای موجود در شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی انجام شده است. 
اکبر حسن بکلو اعلام کرد : این دستگاه قابلیت شناسایی انواع کابل ها و در شرایط محیطی متفاوت از جمله دفن شده در زمین و در زیر مصالح مختلف از جمله گچ، آجر و بتن ... را دارد. 
وی افزود : سنسور بهبود یافته دستگاه امکان مکان یابی انشعاب با خطای بسیار کم را امکانپذیر می سازد. این دستگاه پس از شبیه سازی های الکترومغناطیسی دقیق در محیط های نرم افزاری به دقت مطالعه شده و پس از طی مراحل طراحی، ساخت مدارات الکترونیکی، ساخت نمونه آزمایشگاهی و ساخت نمونه نهایی به اتمام رسیده است. 
حسن بکلو ادامه داد : عدم امکان رویت و بازرسی صحیح از لوازم اندازه گیری 12% از مشترکین، پوشیدگی و عدم دسترسی به کابل سرویس و همچنین عدم امکان کشف و اصلاح 2800 مورد دستکاری کابل سرویس، معادل 0.8% از کل مشترکین ارومیه بعلت پوشیدگی و عدم دسترسی به کابل سرویس (معادل 1.5% تلفات) و ... را می توان به عنوان ضرورت های طراحی و ساخت دستگاه آشکار ساز انشعاب غیرمجاز و مسیریاب کابل اعلام نمود .
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تصریح کرد : این دستگاه قابلیت های پیدا کردن مسیر کابل و کابل انشعاب غیر مجاز با دقت بسیار بالا در حالت بدون برق و برق دار، شناسایی انشعاب غیر مجاز از کابل سرویس مشترکین فشار ضعیف در هر دوحالت انشعاب غیر مجاز با بار و بدون بار با دقت بالا، شناسایی کابل زیر انواع مصالح ساختمانی (دیوارهای گچی، آجری و ....)، شناسایی کابل دفن شده در زمین تا عمق 40 سانتی متر با دقت بالا، دارای دستگاه فرستنده تولید سیگنال با قابلیت تنظیم و تغییر فرکانس و توان خروجی،  گیرنده با حساسیت متغیر و قابل تنظیم، دارای صفحه نمایش نشان دهنده درصد سیگنال دریافتی توسط گیرنده،  LED نشان دهنده قدرت سیگنال دریافتی، آلارم صوتی با چند سطح مختلف، سنسور الکترومغناطیسی بهبود یافته با دقت بالا در مکان یابی و ... را دارا می باشد .