تاریخ: ۱۳۹۶/۷/۲۶
ستاد بحران مهاباد تشکیل جلسه داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 26 مهرماه 96 جلسه ستاد بحران شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری برگزار گردید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه ضمن تاکید مجدد بر آمادگی و هماهنگی تمام نهادهای و سازمان های وابسته و ستاد بحران گفت:  در روز بحران همه باید آماده باشد و هیچ عذر و بهانه ای مقبول نیست.

ایرج شجاعی افزود: نظر به اینکه کشور و منطقه ما از لحاظ بلایای طبیعی بسیار حادثه خیز است، لذا جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی با تمام امکانات موجود برای مقابله با هرگونه حادثه ای در شهرستان آمادگی داشته باشیم.

سوخت رسانی به روستاهای صعب العبور، تامین سوخت دوم برای ادارات و واحدهای تولیدی و حفظ آمادگی برای امدادرسانی در آستانه برودت هوا، پدافند غیرعامل، شناسایی مادران باردار در مناطق روستایی دورافتاده و انتقال آنان چند  روز قبل از زایمان به شهر مهاباد، برف روبی راه های روستایی، لایه روبی دهنه پل ها و تجهیز و آماده سازی برخی از نانوایی های شهری و روستایی برای مواقع اضطراری و قطعی برق و گاز، شن ریزی و نمک پاشی و برف روبی خیابانها و معابر عمومی شهر از موضوعات مهمی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.

همچنین در این جلسه به مشکل گازرسانی به برخی از کوچه های سیدآباد مهاباد پرداخته شد که به علت قرار گیری در حریم رودخانه از نعمت گاز برخوردار نیستند و قرار بر این شد که مشکل از طریق کارشناسان اداره گاز و امور آب بررسی شود.