تاریخ: ۱۳۹۶/۶/۱۵
ششمین جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی در مریوان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، ششمین جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی چهارشنبه 15 شهریورماه ساعت 10 صبح با حضور تیم های داخلی و خارجی در جوار دریاچه زریبار مریوان آغاز شد.

جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی برای ششمین بار در رشته‌های مختلف با حضور تیم های داخلی و خارجی به میزبانی شهرستان مریوان برگزار می گردد.

در این جشنواره کشورهای گرجستان و کوردستان عراق حضور دارند و بازی های بومی محلی خود را به معرض نمایش می گذارند.

همچنین تیم های داخلی از استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان، خوزستان، همدان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کوردستان در بخش های مختلف به مصاف هم می روند و بازی های مختص به فرهنگ و دیار خود را برای علاقمندان انجام خواهند داد.

جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی برای ششمین بار در مریوان انجام می گیرد و هرساله با استقبال جمع کثیری از علاقمندان به این حوزه روبرو شده است.

این جشنواره بین المللی در رشته‌های کشتی سنتی (زوران)، هه لپرکی، چوب کشی، غاز قلنگ، دال پلان، طناب کشی و بازی های بومی محلی برگزار خواهد شد.

ششمین جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی به همت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، اداره کل ورزش و جوانان استان، فرمانداری مریوان و اداره ورزش و جوانان شهرستان، هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کردستان و شهرستان و همچنین با همکاری استانداری، شهرداری و شورای اسلامی مریوان برگزار می شود.

گزارش و عکس: داود صالحی ـ خبرنگار هاژه در مریوان