تاریخ: ۱۳۹۶/۶/۱۱
برگزاری هشتمین جشنواره یک روز با نقاشی در سقز
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  هشتمین جشنواره یک روز با نقاشی  در روستای سرسبز سلیمانکندی با حضور هنرمندان سقزی و بوکانی برگزار گردید.
روز جمعه با میزبانی انجمن هنرهای تجسمی روناهی هشتمین جشنواره یک روز با نقاشی با عنوان تنفس هوای پاک و یاری هنر در ثبت و ستایش جلوه های زیبای طبیعت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد سقز و شورای اسلامی شهرستان سقز در روستای سلیمانکندی سقز برگزار گردید.
در این جشنواره هنرجویان سقزی در فضای بکر طبیعت به هنرنمایی پرداختند. همچنین حضور هنرمندانی چون استاد محمد ناهید، استادمصطفی شیرزاد ، استاد مسعود رحیمی و دیگر اساتید هنر ،جشنواره را وزینتر نمود.
در لابلای اجرای آثار باحضور نوازندگان و هنرمندان ، موسیقی نیز به یاری دیگر هنرها شتافت و فضایی سرشار از هنر و زیبایی خلق نمودند.
حضور شورایان شهرستان سقز دلگرمی بیشتری به هنرجویان و اصحاب هنر داد و ارتباط بیشتر هنرمندان و مسئولان را در پی داشت. در خاتمه در پی نشست هنرمندان و بررسی مشکلات و راهکارهای  مختلف در جهت هر چه کارامد کردن این گونه همایشها و برنامه؛های هنری اتفاق نظر حاصل شد تا در آینده نتایج مثبت و ارزشمندی حاصل آید. 
گزارش: هیمن قهرمانی