تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۷
متلاشی شدن باند سارقان حرفه ای در بوکان
به گزار پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنجشنبه 26 مردادماه سرهنگ مجید محبعلی رئیس پلیس شهر بوکان در گفتگو با خبرنگار هاژه، از شناسایی و دستگیری دو نفر سارق حرفه ای خبر داد و افزود: بدنبال مراجعات و شکایات مردمی  به پلیس مبنی بر سرقت وجوهات نقدی ولوازم شخصی از داخل خودروهای شهروندان موضوع در صدر برنامه های نیروی انتظامی شهرستان بوکان قرارگرفت .
سرهنگ محبعلی اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع و مطالبات مردمی،  پلیس را بر آنداشت که  با انجام کارهای اطلاعاتی و همکاری مردم و بررسی کلیه سرقت هایی که با این شیوه صورت گرفته بود محل اختفای  تعداد دو نفر از سارقان حرفه ای را که  با این شیوه اقدام به سرقت وجوه نقدی شهروندان از داخل خودروهای شخصی می نمودند را  در یکی از شهر های استان آذربایجان شرقی شناسایی و آنان را دستگیر نماید.
رئیس پلیس شهر بوکان تصریح کرد: این سارقان با مراجعه به شعب بانک ها در بوکان و شهرستانهای همجوار شهروندان را تحت نظر گرفته وکسانی که اقدام به اخذ وجوه نقدی از بانک مینمودند را شناسایی کرده و در صورتیکه صاحبان وجوه نقدی خودروشان را در داخل و یا خارج شهر به جهت رسیدگی به سایر مسائل زندگی  متوقف می کردند، این افراد با استفاده از غفلت شهروندان و در یک فرصت مناسب وجوه نقدی و سایر اقلام با ارزش را سرقت مینمودند .
سرهنگ محبعلی گفت: سارقان برای دستیابی به اهداف خود از دو دستگاه موتور سیکلت و دو دستگاه خودروی وانت پیکان و پژو ۴۰۵ استفاده می نموده اند  با تلاش عوامل انتظامی وسایط نقلیه ذکر شده نیز توقیف شده است.
رئیس پلیس شهر بوکان با اعلام اینکه سارقان  دستگیر شده  به سرقت در شهرهای بوکان، میاندوآب، شاهین دژ، بناب و ملکان اعتراف نموده اند وروندباز جویی تحقیقات فعلا ادامه دارد اظهار داشت: در صورتیکه  اموال و وجوه نقدی شهروندمحترمی از شهرستان های ذکر شده بدین شیوه مورد سرقت سارقین واقع شده است در اولین فرصت به پلیس آگاهی  و کلانتری ۱۱ بوکان مراجعه نمایند .
وی در آخر به هموطنان گرامی توصیه نمود از حمل و نگهداری  وجوه نقدی در  خودرو های شخصی که احتمال دارد توسط افرادی مورد سرقت واقع شوند خودداری نمایند و در صورت وقوع مسائلی از این قبیل سریعا موضوع را به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.