تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۲۶
بیانیه اعتراضی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس حاجی خوش مهاباد در خصوص رای صادره کمیته انضباطی جام شهرویوران
برای اولین بار به ندایه قلبم گوش دادم:
بیانیه حسن مختاری فر سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس حاجی خوش مهاباد در مورد رای صادر شده توسط کمیته انضباطی مسابقات جام شهرویران:
دوستان و همراهان، مردم فهیم و فوتبال دوست شهرویران و منطقه به استحضار می رسانم با توجه به سابقه و اعتباری که تیم فوتبال حاجی خوش در مسابقات شهرویران و استانی دارد و همچنین حسن نیت این تیم در همه امور عارض میشوم که بنده به رأی صادره اعتراض دارم. رأی در مورد حذف شدن یا نشدن یک تیم باید در حضور نمایندگان دو تیم برای اظهار دفاعیات خود ،مسئول برگزاری مسابقات،رئیس شوراهای روستای گوگ تپه و حاجی خوش،نیروی انتظامی واقع در محل ورزشگاه و داور مسابقه و  حتی نماینده امور ورزش و جوانان باشد و در غیر اینصورت چنین رأیی جایز نیست و جای اعتراض دارد.به اطلاع می رسانم اینجانب در جریان بازی با گوگ تپه با توجه به فشار تماشاگران به داخل زمین و هجوم آن ها مجبور شدم تیم خود را بیرون بکشم چون امنیت هیچ یک از بازیکنانم توسط مسئولین مسابقات تامین نشده بود.با توجه به اینکه در ابتدای مسابقات قرار بر این شد از ورود تماشاگران به داخل زمین جلوگیری شود ولی در این بازی عمدا یا سهوا شاهد بودیم که تماشاگران زیادی در داخل زمین بودند بند دوم بیانیه کمیته انضباطی در مورد بدون تماشاگر بودن بازی های گوگ تپه به راستی جای تعجب و سوال دارد مگر قرار بود تماشاگر وارد زمین شود که اکنون آن را محروم میکنید!!! در حالی که شاهد بودیم 
 افرادی با آوردن چاقو و قمه حتی داور را نیز تهدید کردند و مدام بازیکنان را مورد تهدید قرار می دادند در چنین جوی عاقلانه ترین کار ممکن را انجام داده ام و حتی مسئولین و سرپرستان تیم های دیگر نیز کار من را تأیید کرده اند.قانون فوتبال صریحا ذکر می کند که بیرون رفتن تیم از زمین باعث می شود که نتیجه سه بر صفر اعلام شود ولی ایا فقط بازیکنان دو تیم داخل زمین بودند یا هزار نفر تماشاگر هم حضور داشتند؟؟ در نهایت دوباره اعلام میدارم که به رأی صادره معترض بوده و به تمامی از اعتبار و حق مردم و جوانان روستای حاجی خوش دفاع خواهم کرد.
                                           با تشکر
                                  حسن مختاری فر
کمیته انضباطی فوتبال شهرویران رای خود بابت اتفاقات روز چهارشنبه را اعلام کرد اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
1) حرکت تیم حاجی خوش را نمی توان ترک میدان محسوب کرد چون اگر بازی با وضعیتی که همه شاهد آن بودیم ادامه پیدا می کرد قطعا تلفاتی جبران ناپذیر و یک فاجعه رخ می داد، ولی انگار امضا کنندگان بیانیه کمیته انضباطی آنجا حضور نداشتند و هنوز در خواب زمستانی به سر می برند.
 
2) مسئولان تیم حاجی خوش برای حفظ سلامتی بازیکنان و هواداران دو تیم اقدام به ترک میدان کردند و حرکت آن ها را می توان احترام به محیط ورزش و حفظ شان ورزشکاران و تماشاگران دانست نه یک ترک میدان ساده که در قانون تعریف شده است. امضا کنندگان این بیانیه شاید درک واقع بینانه ای از این قضیه نداشته اند و صرفا به بند و تبصره های قانون توجه کرده اند و به هیچ وجه شرایط و جو زمین بازی را در نظر نگرفته اند. بیشتر حاضران در ورزشگاه به دلیل جو متشنج و احتمال درگیری جرات حضور در محوطه زمین بازی را نداشته اند حال انتظار دارند بازیکنان در چنین وضعیتی به فوتبال ادامه می دادند.
 
3) بازی روز چهارشنبه تیم های حاجی خوش و گوک تپه اگر ادامه می یافت با حضور صدها قمه و چماق به دست قطعا به نزاع دسته جمعی کشیده می شد و آیا آن وقت هم کمیته انضباطی پشت سرهم بیانیه بیرون می داد؟ آیا خود را به عنوان مسئول اتفاقات معرفی می کرد؟ آیا اگر بازی ادامه پیدا می کرد فاجعه ای انسانی را شاهد نمی بودیم؟ آیا این پسندیده ست مردمی که برای لذت از فوتبال و گذران اوقات برای تماشای فوتبال آمده اند مورد هجوم قرار بگیرند و آسیب های جبران ناپذیر از نظر روحی و جسمی به آن ها وارد شود؟  
4) اما جالب ترین نکته ای که در این رای کمیته انضباطی آمده جریمه تیم گوک تپه مبنی بر انجام بازی بدون تماشاگر می باشد. انگار نه انگار زمین بازی مورد استفاده برای رقابت های جام شهرویران زمینی آزاد، بدون دیوار کشی و دروازه می باشد. منتظر می مانیم تا ببینیم اعضای محترم کمیته انضباطی و برگزار کنندگان چگونه می توانند مانع از حضور تماشاگر در این ورزشگاه شوند. مسئولان عنوان کرده اند مانع از حضور تماشاگران کنار زمین خواهند شد و هواداران باید از پشت فنس ها مناظره گر بازی باشند. روز چهارشنبه به خوبی همت و توانایی مسئولان در حفظ نظم، خالی کردن و خالی ماندن محوطه زمین بازی را دیدیم.
5) تهدید کردن های مدام مسئولان کمیته انضباطی در کانال تلگرام منتسب به جام شهرویران هم نکته ای جای تامل است و در رای صادره هم آقای شفیع تیرراست به دلیل اعتراض به حکم های من درآوردی و بدون فکر به صورت جدی تهدید شده که در صورت صحبت درباره هر گونه مسئله ای محروم خواهد شد. کمیته انضباطی باید در راستای همگون کردن جامعه فوتبال شهرویران عمل کند ولی متاسفانه دقیقا در نقطه مقابل حرکت می کند و یکی از دلایل اصلی برهم خوردن بازی ها در سال های اخیر حساسیت هایی است که این آقایان با ورودشان به فوتبال شهرویران ایجاد کرده اند.
در کل رای های صادره نشان می دهد که امضا کنندگان این بیانیه درک واقعی از شرایط این بازی و اتفاقات کنار زمین نداشته اند و برای ماست مالی کردن قضیه دست به دامن قانون شده اند و گرنه هیچ عقل سلیمی در آن شرایط دستور به ادامه بازی نمی داد. بنابراین حرکت تیم حاجی خوش و هواداران این تیم با توجه به شرایط عقلانی ترین کار ممکن بود و رای های صادره ارزش چندانی برای ما ندارند چون واقعا فوتبال آن هم در این سطح ارزش آن را ندارد که خون ها از دماغ جاری شود یا دست ها بر گردن ها آویزان شود و یا اتفاقات تلخ تر رخ دهد. در  صورتی که این رای قطعیت پیدا کند و جام بدین شکل ادامه یابد ما برای همه دعای خیر خواهیم کرد و امیدواریم بدون کوچک ترین تنش این رقابت ها به پایان رسد و جام قهرمانی مبارک قهرمان باد.
ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
کین ره که تو میروی به ترکستان است
از طرف تیم فوتبال حاجی خوش