تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۱۲
پهلوان جهان به پویش « نه به تصادفات جاده ای » پیوست

 مدیرعامل هلال ‌احمر آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان، قویترین وزنه بردار معلول جهان و دارنده مدال طلای فوق سنگین بازی های پارالمپیک 2016 ریو و 2012 لندن به پویش « نه به تصادفات جاده ای » پیوست.

حسن محمودی روز شنبه افزود: این قهرمان بین المللی در شانزدهمین روز از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از پست ایمنی و سلامت شهرستان مرزی اشنویه بازدید و میثاق نامه این پویش را امضا کرد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به تداوم پویش ملی « نه به تصادفات جاده ای » اظهار کرد: راه اندازی این پویش توسط سازمان جوانان جمعیت هلال‌ احمر یک حرکت ارزشمند برای کاهش حوادث جاده‌ای است.
سیامند رحمان متولد 1367 شمسی در شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان غربی است که در سال 1387 شمسی برای نخستین بار به اردوی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان، وزنه بردار دسته به اضافه 107 کیلوگرم جمهوری اسلامی ایران است و حدود 170 کیلوگرم وزن دارد؛ وی با ثبت رکورد 310 کیلوگرم، مدال طلای بازی های پارالمپیک 2016 میلادی در ریودوژانیروی برزیل را بر گردن آویخت.
وی در پارالمپیک 2012 میلادی لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم، توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
منبع: ایرنا