تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۱
فرماندار مهاباد: شهادت مزد چهار دهه خدمت آیت الله رییسی بود
به گزارش هاژه، حسن عباسی شامگاه روز دوشنبه در آیین پاسداشت خادم الرضا دکتر ابراهیم رییسی رییس جمهور فقید اظهار کرد: رییس جمهور محبوب کشورمان عاشق خدمت کردن به مردم و دفاع از محرومان بود که در همین راه نیز به فیض شهادت نایل شدند.
وی اضافه کرد: همه مردم شاهد خدمت شبانه روزی و بی منت این عالم بزرگ بودند و همواره ایشان را در بین خود می دیدند.
فرماندار مهاباد با اشاره به حزن و اندوه ملت از این حادثه گفت: آیت الله رییسی عاشق حضور در بین مردم و شنیدن مشکلات آنان بودند تا بتواند به صورت میدانی دغدغه آنان را درک کند.
عباسی عدالت محوری و ساده زیستی را از ویژگی های بارز رییس جمهور فقید دانست و افزود: ایشان همه مردم را به صورت یکسان می دیدند و همیشه به قشر محروم و بی بضاعت جامعه نیز توجه می کردند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول تاریخ مردان بزرگ را از دست داده و بحران های زیادی را با سلامت پشت سرگذاشته است، گفت: دشمنان از هر حادثه و اتفاقی خواهان ضربه به نظام ما هستند، اما باید بدانند انقلاب ما به مانند سالیان گذشته حرکت پرشتاب خود را ادامه خواهد داد.
حجت السلام یاسر آقامحمدی رییس اداره تبلیغات اسلامی هم در این مراسم ضمن تبریک شهادت سید محرومان گفت: رییس جمهور محبوب ما شخصیت فرا جناحی، فرا مذهبی و فرا ملی بود که با عقل محوری اسلامیت را وارد دنیای سیاست کرد.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.