تاریخ: ۱۴۰۲/۹/۱۷
یک متخصص: لوزه سوم در کودکان را جدی بگیرید
یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت : بزرگی لوزه‌ها باعث اختلالاتی مانند تغییر فرم صورت، لب، دهان، بینی و عفونت‌های گوش میانی می شود و باید در مراحل اولیه و سنین طفولیت درمان شود.
دکتر منوچهر فاضلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه اختلالات در لوزه ها مانند لوزه سوم، کامی و حلقی، منجر به مشکلاتی در تنفس، خرخر شبانه، سینوزیت و عفونت های گوش میانی می شود، افزود: بسیاری از این اختلالات اگر در مراحل اولیه تشخصی داده شود و درمان آنها به موقع باشد، از بسیاری از عوارض در سنین بالاتر جلوگیری میکند.
وی اضافه کرد: در برخی موارد و در مراحل اولیه درمان با یک عمل جراحی ساده هم می توان این عارضه ها را تا حد زیادی کاهش و از بین ببریم اما اگر به موقع درمان صورت نگیرد، منجر به اختلالاتی در فک و صورت شده و در آینده هزینه های هنگفت دندان پزشکی را به خانواده تحمیل می کند.
این متخصص گوش، حلق و بینی در ادامه اظهار کرد: مشکلات حلقی، عوارض قلبی، مفصلی، پوستی و همچنین عفونت های مکرر و مشکلات عروقی و ریوی از دیگر عوارض اختلال در لوزه ها است که با یک سری اقدامات ساده و در زمان مناسب می توانیم افراد را به زندگی عادی برگردانیم.