تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۲۸
هفت عضو هیات علمی دانشگاه کوردستان در جمع پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

رئیس دانشگاه کوردستان گفت: بر اساس گزارش آخرین فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم، هفت عضو هیات علمی این دانشگاه در این جمع قرار گرفتند.

 

حامد قادرزاده روز شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج با بیان اینکه یکی از مهمترین پایگاه‌های استنادی در سطح جهان پایگاه web of science است، اظهار کرد: پژوهشگران در هر رشته بر حسب تعداد استنادهایی که در پایگاه وب آو ساینس دریافت کرده‌اند، مرتب‌سازی و سپس پژوهشگران یک درصد برتر بر اساس حدود آستانه استنادی ESI به عنوان پژوهشگران علمی در نظر گرفته می‌شوند؛ بنابراین معیار انتخاب پژوهشگران در این فهرست، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آنهاست.

 

وی افزود: بر همین اساس پژوهشگرانی که توانسته‌اند بر اساس فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی خود در ۱۰ سال اخیر به بالاترین سطح اعتبار بین‌المللی دست یابند، در دسته پژوهشگران پر استناد یک درصد جهان قرار می‌گیرند.

 

رئیس دانشگاه کوردستان یادآور شد: هیمن شهابی و عطااله شیرزادی در حوزه موضوعی چندرشته‌ای، عبدالله سلیمی در حوزه موضوعی شیمی، کامران چپی در حوزه موضوعی محیط زیست، قباد شفیعی و حسن بیورانی هر دو در حوزه موضوعی مهندسی و جعفر عبداله زاده در حوزه موضوعی علوم گیاهی و جانوری اساتید قرار گرفته در این فهرست هستند.