تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۲۶
پنجمین جشنواره هه‌لپه‌رکی بانه به ایستگاه پایانی رسید
به گزارش هاژه، گروه های برگزیده در بخش های مختلف پنجمین جشنواره هه‌لپه‌رکی بانه، تحت عنوان اجرای گروهی برتر، موسیقی برتر، چوپی‌کیش برتر، لباس برتر، گروه برگزیده از نظر اصالت و... با اهدای لوح و نشان جشنواره و جایزه نقدی به شرخ ذیل معرفی و تقدیر شدند.
شامگاه گذشته (۲۵آبان ماه) مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره سراسری هه‌لپه‌رکی بانه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، جمعی از مسئولین شهر بانه، اساتید موسیقی و هه‌لپه‌رکی، هیئت داوران جشنواره، گروه‌های شرکت کنندە در میان شور و شوق علاقمندان بە موسیقی و هنر هه‌لپه‌رکی برگزار شد.
در این دوره کە با حضور ۱۳ گروه هه‌لپه‌رکی راه یافتە بە جشنواره طی روزهای ۲۳-۲۴- و ۲۵ آبان برگزار شد، پس از ۱۳ اجرای هه‌لپه‌رکی توسط گروهها در یک نوبت، براساس نظر هیئت داوران، متشکل از آقایان: دکتر قطب الدین صادقی، سیداحمد توکلی، عطا روشن زاده، رابه‌ر کوردستانی و حسین احمدی، گروه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف؛ اجرای گروهی برتر، موسیقی برتر، چوپی‌کیش برتر، لباس برتر، گروه برگزیده از نظر اصالت و... با اهدای لوح و نشان جشنواره و جایزه نقدی به شرخ ذیل معرفی و تقدیر شدند.

نمایندگان مهاباد در این جشنواره موفق به دریافت 4 جایزه شدند و بعد از آن ارومیه و بانه بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

در میانه برگزاری این جشنواره از پوستر ششمین جشنواره  هه‌لپه‌رکی بانه که قرار است در سطح بین المللی برگزار گردد رونمایی شد.
 
گروهای ویژه مورد تقدیر داوران:

۱- گروە چیکسا از خراسان
۲- گروە گوفند از ارومیە
۳- گروە ۱۲ سواره قلا از مریوان
 ۴- گروه سیروان از ایلام
موسیقی برتر: گروه بروسکه از بانه
چوپی کیش‌ برتر: گروه چیا از سقز
گاوانی‌کش برتر: گروه هه‌تاو از مهاباد
لباس برتر: گروه هوزان از مهاباد
گروه هماهنگی شایان تقدیر داوران : گروه به‌روژه از بانه
اجرای هه‌لپه‌رکی اصیل منطقه: گروه روژ مرگور از ارومیه
خواننده برتر: گروه هوزان از مهاباد