تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۲۵
افزایش تولید سیب در آذربایجان غربی/ سیب، نیازمند توسعه صادرات

به گزارش هاژه، رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه پیش از این، انتظار ما تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب در استان بود، گفت: با بررسی ‌های تکمیلی صورت‌گرفته، پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیب در استان تولید شود.

خسرو شهبازی روز سه شنبه در جلسه کمیته دائمی سیب در آذربایجان غربی افزود: با توجه به این افزایش تولید باید همه نهادهای مسوول در راستای توسعه صادرات این محصول برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر اهتمام ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه تولید سیب در کشور بوده و رتبه نخست را در بین استان های مختلف داراست و یک سوم سیب تولیدی کشور در این استان تولید می شود.

شهبازی ادامه داد: تاکنون ۱۵۰ هزار تن سیب زیردرختی از محصولات باغی به کارخانجات در آذربایجان غربی هدایت شده است.

وی با اشاره به فعالیت خوب کارخانه های بسته بندی در آذربایجان غربی گفت: همچنین کارخانجات فرآوری و کنسانتره سیب در استان رونق پیدا کرده که ۲۵۰ هزار تن ظرفیت تولید و تهیه کنسانتره و پوره سیب را برای صادرات به کشورهای هدف دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: صادرات سیب استان امسال زودتر از سال های گذشته صورت گرفته و امید می رود با این روند بتوانیم بازار سیب را مدیریت کنیم.

 ایرنا