تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۱۸
بودجه فرهنگی و ورزشی شهرداری مهاباد اعلام شد

به گزارش هاژه، رییس شورای شهر مهاباد از تخصیص 2 میلیارد تومان اعتبار برای پیشبرد طرح‌ها و برنامه های فرهنگی شهر مهاباد خبر داد.

آرش شهابی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: برای سال جدید 2 میلیارد تومان بودجه ورزشی و فرهنگی در نظر گرفته شده است که نسبت به سال گذشته افزایش 2 برابری داشته است.


 

وی افزود: بازپیرایی جداره‌های تاریخی شهر که از سال گذشته آغاز شده برای سال جدید هم در اولویت قرار گرفته و در راستای آن کاروانسرای سیمون و چند حوضخانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای کودکان در زمینه فرهنگی اقدامی شایسته انجام نشده است، تصریح کرد: 2 مرکز کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در مهاباد دایر است که عمدتا با مشکل فضا روبرو هستند و بخش عمده ای از جمعیت را در شهر تحت پوشش ندارند، لذا ایجاد مجتمع کانون پرورشی کودکان و نوجوانان برای سال آینده در دستور کار قرار دارد، نیروی انسانی این مجتمع از طریق آموزش و پرورش و یا کانون پرورشی تامین خواهد شد.

برگزاری چند جشنواره و همایش فرهنگی و ادبی در مهاباد

آرش شهابی در گفتگو با هاژه از برگزاری چند جشنواره و همایش فرهنگی در مهاباد در سال 142 خبر داد و گفت: همایش مترجمان، همایش ماموستا هیمن و همایش اخلاق و فرهنگ شهرنشینی و همچنین همایش مطبوعات شمالغرب کشور جزو برنامه‌های سال جدید مجموعه شورای شهر و شهرداری مهاباد است.

وی افزود: در بخش موسیقی نیز جشنواره آوای وحدت و موسیقی برای سال جدید در نظر گرفته شده که در آن از هنرمندان منطقه برای حضور در همایش دعوت می شود.

شهابی تصریح کرد: همایش مترجمان به مناسبت گرامیداشت مترجمان نامی مهاباد و همایش ماموستا هیمن نیز در راستای تبدیل آن به همایش سالانه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: انتشار مقالات حوزه فرهنگ ترافیکی، آپارتمان نشینی و ... بصورت کتاب و یا کتابچه مد نظر است و در بین جامعه هدف توزیع می گردد.

تفاهم‌نامه بازپروری معتادین سطح شهر

رییس شورای شهر مهاباد از امضای تفاهم‌نامه‌ای با اداره بهزیستی شهرستان مهاباد به منظور قبول هزینه‌های بازپروری معتادین سطح شهر خبر داد و گفت: در سالهای گذشته بالا روفتن هزینه های نگهداری معتادین در کمپ و نبود اعتبار کافی منجر به افزایش شمار معتادین در سطح شهر شده است و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با اداره بهزیستی شهرستان برای بازپروری معتادین امضا شده است که در سال جدید اجرایی می‌شود.

وی افزود: در حوزه سلامت اجتماعی نیز 120 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده که در نواحی مختلف شهر هزینه خواهد شد.

آرش شهابی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ورزشی اظهار کرد: در محله زمینهای شهرداری سهمیه تفکیکی قطعه زمین خانواده شافعی به کاربری ورزشی تغییر خواهد یافت، هر چند که در باغ سمایل آغا هم که پرونده حقوقی آن پایان یافته در برنامه قرار دارد.

وی در پایان اضافه کرد: فراخوان المان‌های شهری هم که در روزهای گذشته منتشر شد، طرح‌های پیشنهادی هنرمندان این عرصه را برای اجرای طرح‌های زیباسازی میادین سطح شهر فراهم کرده و در سال 1402 چند المان جدید در نقاط مختلف شهر نصب خواهد شد.