تاریخ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته پیش بینی شد

به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد وضعیت آب و هوای شهرستان و جنوب استان را تا پایان هفته پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بارش‌های برف و باران که از روز گذشته شهرهای جنوب استان را در بر گرفته تا فردا ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این سامانه بارشی از فردا بعد از ظهر ضعیف‌تر می شود اما تا روز چهارشنبه بارش‌ها بصورت پراکنده و متناوب ادامه خواهد داشت، سامانه جدید بارشی از اواخر روز چهارشنبه همزمان با تزریق رطوبت بارش‌ برف و باران را در روزهای پنج‌شنبه و جمعه بدنبال خواهد داشت.

محمدپور تصریح کرد: در چند روز آینده علاوه بر بارش‌های پراکنده شاهد مه‌گرفتگی، لغزندگی جاده‌، کولاک و یخبندان در گرنه‌ها خواهیم بود، لذا رانندگان باید ضمن بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی، با رعایت فاصله طولی استاندارد و سرعت مطمئنه در جاده‌های بین شهری تردد نمایند.

وی با اشاره به میزان بارش‌های 24 ساعت گذشته در شهرهای جنوب استان افزود: در شبانه روز گذشته بیشترین بارندگی در شهر اشنویه با 34.5 میلیمتر به ثبت رسیده و بعد از آن در شهرهای پیرانشهر 23.3 میلیمتر، سردشت 20.2 میلیمتر، مهاباد 16.1 میلیمتر، بوکان 9.8 میلیمتر، شاهین‌دژ 9 میلیمتر، تکاب 4.3 میلیمتر، میاندوآب 3.1 میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده است.

رییس اداره هواشناسی در ادامه میزان ارتفاع برف در شههرای جنوب استان را اعلام کرد و گفت: ارتفاع برف در شهرهای اشنویه 27 سانتیمتر، ارومیه 6 سانتیمتر، نقده 9 سانتیمتر، پیرانشهر 14 سانتیمتر، سردشت 4 سانتیمتر، مهاباد 7 سانتیمتر، شاهین‌دژ 2 سانتیمتر و تکاب 8 سانتیمتر رسیده و در سایر شهرها بیشتر شاهد بارندگی بوده‌ایم.

اردلان محمد پور در پایان اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 74 میلیمتر بارندگی ثبت شده که این میزان در سال گذشته 174 میلیمتر بود، لذا میزان بارندگی ثبت شده امسال در مقایسه با سال گذشته 59 درصد کاهش و در مقایسه با میانگین نرمال 49 درصد کاهش یافته است.