تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۱۹
پیش بازی استقلال - نساجی مازندران/ تقابل آبی پوشان با گربه سیاه فصل قبل
شنبه 19 شهریور ماه
هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران
استقلال – نساجی
 ساعت 17:00
تیم داوری: یاسر همرنگ، محمد عطایی، علی اکبر نوری و سعید رحیمی مقدم

آیا ریکاردو ساپینتو می‌تواند از سد گربه سیاه استقلال بگذرد؟
به گزارش هاژه اسپورت؛ استقلال در شرایطی میزبان نساجی است که آبی‌ها فصل گذشته در هیچکدام از بازیهایشان مقابل تیم محبوب قائمشهری موفق به کسب پیروزی نشدند و ساپینتو امیدوار است بتواند در بازی فردا، نتیجه را به سود تیمش رقم بزند تا دیگر نه خبری از شعار بی غیرت در پایان بازی باشد نه اینکه او هدف بطری‌های آب برخی هواداران تیمش قرار بگیرد.
آنطرف میدان هم نساجی که هفته گذشته اولین بردش در فصل جدید را دشت کرد، می‌خواهد در روزی که حمایت تماشاگرانش را در ورزشگاه آزادی دارد، مثل فصل گذشته استقلال را متوقف کند.

مصاف با شعبه دوم پرسپولیس: جدا از حمید مطهری که به عنوان سرمربی روی نیمکت نساجی می‌نشیند، علیرضا ابراهیمی و علی شجاعی و محمد شریفی همراه مطهری از پرسپولیس به نساجی رفتند ضمن آنکه علیرضا حقیقی هم سابقه بازی در پرسپولیس را دارد.
نتیجه هفته گذشته: استقلال مقابل پیکان به تساوی بدون گل رسید و نساجی با 2 گل از سد مس کرمان گذشت.
وضعیت در جدول: استقلال 8 امتیازی تیم ششم جدول است و نساجی 6 امتیاز در رده هشتم قرار دارد.

1- استقلال با 8 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد. با توجه به فشردگی جدول و نزدیکی امتیازات ممکن است سرنوشت استقلال در این هفته بسیار متفاوت باشد. استقلال با پیروزی در این دیدار شانس صدرنشینی دارد و با باخت در این مسابقه احتمال دارد به رده دوازدهم سقو ط ‌کند.
2- نساجی با 6 امتیاز تیم هشتم جدول است. نساجی در این هفته در بهترین حالت به رتبه دوم صعود می‌کند و در بدترین شرایط در رده سیزدهم قرار خواهد گرفت.
3- استقلال در 5 بازی قبلی به 2 پیروزی، 2 تساوی و یک شکست دست یافته است. این تیم در 2 بازی قبلی موفق به گلزنی نشده است. نساجی هم یک برد، یک باخت و 3 تساوی دارد.
4- استقلال برخلاف فصل گذشته، از جمله تیم‌های برجسته در ارائه فوتبال مالکانه است. بر اساس آمار «متریکا»، این تیم در مالکیت توپ و تعداد پاس تیم دوم لیگ است. نساجی هم در شوت در چارچوب و دقت شوت، عنوان دوم را در اختیار دارد.
5- استقلال فصل گذشته را به رویایی‌ترین شکل ممکن و با قهرمانی در لیگ به پایان رساند. تیمی که استقلال را بیش از هر تیمی آزار داد، نساجی بود. نساجی تنها تیمی بود که استقلال موفق به گلزنی مقابل آن نشد و به تساوی بدون گل دست یافت. دیدار جام حذفی هم در 120 دقیقه نتیجه مشابه لیگ داشت ولی در ضربات پنالتی نساجی به پیروزی دست یافت.
6- نساجی در 8 مصافی که با استقلال در لیگ برتر داشته هیچ وقت موفق به پیروزی نشده است. این تیم 5 بار در گلزنی مقابل این تیم ناکام بوده و از این نظر در لیگ برتر، بدترین آمار را مقابل استقلال دارد.
7- تقابل‌های دو تیم استقلال و نساجی در لیگ برتر، در مجموع 10 گلزن داشته که وریا غفوری تنها بازیکنی است که بیش از یک گل به ثمر رسانده است. در بین سایر گلزنان این مسابقه، فقط متین کریم‌زاده و کریم اسلامی در ترکیب 2 تیم حضور دارند.
8- حسین حسینی در این فصل خوش درخشیده و با نمره 7.01 بهترین بازیکن استقلال در این دوره است. در ترکیب نساجی، کریم اسلامی با نمره 7.05 بهترین بازیکن است. این بازیکن با 2 گل بهترین گلزن تیمش است.
9- متین کریم‌زاده، محمدمهدی نظری و شاهین طاهرخانی تنها بازیکنان مشترک 2 تیم هستند که هر 3 قبلا برای استقلال بازی می‌کردند و اکنون در نساجی حضور دارند.
10- استقلال در این دیدار 2 بازیکن خود را در اختیار ندارد. آرمان رمضانی و محمدحسین زواری به دلیل آسیب‌دیدگی در این بازی غایب خواهند بود.
11- یاسر همرنگ داور این مسابقه خواهد بود. این سومین قضاوت همرنگ در این فصل است. این داور سابقه 8 فصل قضاوت در لیگ برتر را دارد تنها یک‌بار یک بازی استقلال را سوت زده است.