تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۱۸
سفر استاندار به مهاباد با 93 مصوبه عمرانی و اقتصادی پایان یافت
صلاح عزیزیان
به گزارش هاژه، سفر 2 روزه  استاندار آربایجان غربی به شهرستان مهاباد با برگزاری جلسه شورای توسعه شهرستان و تدوین 93 مصوبه عمرانی و اقتصادی پایان یافت.
محمدصادق معتمدیان در این سفر 2 روزه از شهرهای مهاباد، خلیفان، گوک تپه و روستاهای این شهرستان بازدید کرد، وی همچنین با برگزاری چند جلسه با مدیران شهرستان  استان و همچنین نخبگان حوزه تولید آخرین وضعیت شهرستان را از نظر اقتصادی و عمرانی از نزدیک بررسی کرد.
بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، برگزاری جلسه شورای توسعه شهرستان، آخرین برنامه استاندار آذربایجان غربی به مهاباد بود و در آن ضمن کارشناسی طرح‌ها و پروژه‌ها، مصوبات پیشنهادی در بین مدیران‌کل و معاونین استاندار به رأی‌گذاشته می‌شد.
محمد صادق معتمدیان در پایان جلسه 5 ساعته شورای برنامه‌ریزی شهرستان مهاباد در گفتگو با هاژه اظهار کرد: از نزدیک مشکلات شهرهای مهاباد، خلیفان و گوک‌تپه را بررسی کردیم و با شهروندان شهرها و روستاهای این شهرستان دیدارهای چهره به چهره و میز خدمت داشته‌ایم.
 
 
وی افزود: دیدارهایی با منتخبین بخشی از نخبگان و فعالان عرصه اجتماعی، اقتصادی داشته‌ایم، تا از نزدیک مشکلات و نیازهای شهرستان را جویا شویم.
معتمدیان تصریح کرد: خروجی این بررسی‌ها و جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان، تدوین 93 مصوبه در بخش‌های عمرانی و اقتصادی بود.
وی اضافه کرد: از این تعداد 78 مصوبه مربوط به عمران شهرستان و 15 مصوبه نیز در حوزه اقتصادی تدوین شد.
استاندار آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: بخش عمده مصوبات عمرانی مربوط به بخش راه، ارتباطات، جاده‌های روستایی، توسعه مراکز آموزشی و ورزشی و... بود.
وی افزود: مهاباد دارای پتانسیل‌های زیادی در حوزه صنعت و معدن است، لذا 15 مصوبه اقتصادی نیز برای تقویت این دو بخش تدوین شده است.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در بخش حوزه فرهنگی و هنر احداث مجتمع فرهنگی – هنری شهرستان با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان مصوب شده که 5 میلیارد در مرحله اولین تخصیص می‌یابد.
وی افزود: تسریع در ساخت مدول دوم تصفیه‌ خانه فاضلاب شهرک صنعتی و همچنین تلاش برای احداث ناحیه صنعتی خلیفان با کارشناسی مجدد مکانیابی محل مصوب شده است.
محمودزاده تصریح کرد: تکمیل مدرسه شبانه‌روزی قره‌بلاغ و تسریع در روند احداث و تجهیز مدارس درحال ساخت شهرستان مهاباد از مصوباتی است که در بخش توسعه زیرساخت‌های آموزشی تدوین شده است.
وی اضافه کرد: احداث شهرک اداری در شهرهای خلیفان و گوک‌تپه و همچنین تکمیل شبکه فاضلاب شهر گوک تپه و بهره‌مندی از مجتمع 141 واحدی به منظور تأمین آب پایدار شهر گوک‌تپه از دیگر مصوباتی بود که شورای برنامه‌ریزی شهرستان با حضور استاندار مصوب شد.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: آسفالت و روکش راه‌های روستایی و خط‌کشی محورهای مواصلاتی و اصلاح نقاط حادثه خیز شهرستان از مصوباتی بود که در بخش راه و حمل و نقل مصوب شد.
جلال محمودزاده افزود: مصوبات دیگری هم در بخش توسعه فضای سبز و مخابرات و ارتباطات و همچنین پروژه‌های تقویت خطوط برق مصوب شده که بصورت جدی پیگیری می‌شوند.
وی در ادامه از تسریع در روند احداث بیمارستان 350 تختخوابی این شهر خبر داد و گفت: بیش از 300 میلیارد برای این پروژه تخصیص یافته و تسریع در روند پیشرفت فیزیکی پروژه با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بر آن نظارت دارد، از دیگر مصوبات حوزه درمان پزشکی بوده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: در حوزه درمان تخصیص اعتبارات به بیمارستان قدیمی این شهر و همچنین دانشکده پرستاری نیز از مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان بود.
امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان خواستار تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداری مهاباد برای به نتیجه رسیدن برخی پروژه و تسریع در روند اداری شد و گفت: اگر اختیارات بیشتری به فرمانداری‌ها تفویض شود، طی کردن رودن اداری بسیاری از پروژه‌ها کوتاه خواهد شد.
وی افزود: شهرستان مهاباد دارای پتانسیل‌های زیادی در حوزه کشاورزی، درمان، گردشگری و صنعت است و با اجرای مصوبات شاهد توسعه همه جانبه شهرستان خواهیم بود.