تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۷
8 پروژه برق‌رسانی در مهاباد افتتاح شد
به گزارش هاژه، در ششمین روز از هفته دولت، 8 پروژه برق‌رسانی و تقویت خطوط برق شهرستان مهاباد با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد تومان، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
جلال زایر مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد در آیین افتتاح پروژه‌های حوزه برق شهرستان مهاباد اظهار کرد: پروژه پست فشار قوی خلیفان با 30 میلیارد تومان، پروژه تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار به طول 42 کیلومتر با اعتیاری بالغ بر 17 میلیارد و 766 میلیون تومان، احداث 70 پست هوایی فشار متوسط با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد جزو پروژه‌های شاخص این شهرستان در حوزه برق است.
وی افزود: از روز گذشته عملیات اجرایی تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار شهری به طول 33 کیلومتر آغاز شده، همچنین تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار مسی در روستاها به‌طول 70 کیلومتر نیز درحال پیمان‌سپاری است.
زایر با بیان اینکه 30 روستای شهرستان در قالب طرح بهارستان مرمت و نوسازی شده و خطوط برق 34 روستا تعمیر و نوسازی در دست اقدام است، تصریح کرد: 4 هزار لامپ 70 وات در روستاهای شهرستان مهاباد برای ایجاد روشنایی معابر نصب شده و 50 پایه روشنایی برای 2.3 کیلومتر شهرستان درحال انتقال است که نقش مهمی در نوسازی روشنایی شهر و یا توسعه آن خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در شهر خلیفان نیز پست 132 با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان آغاز بکار کرده و خطوط برق نیز برای ارتقای کیفیت و توسعه از یک خط به چند خط افزایش یافته است، همچنین در مهاباد نیز تلاش‌های برای افزایش خطوط برق در ضلع‌های دیگر شهرستان درجریان است.